Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nowa infrastruktura nad rzeką Kamienicą

Nowa infrastruktura nad rzeką Kamienicą

Kiedy skończy się już ten trudny dla wszystkich czas epidemii i będziemy już mogli wyjść bezpiecznie z domu, zapraszamy Was na nowo wybudowane przystanie kajakowe. Teraz jest dobry moment na zaplanowanie sobie trasy spływów kajakowych… a w województwie pomorskim ich przecież nie brakuje!
A tymczasem ZOSTAŃ W DOMU – ZAPLANUJ URLOP / WYPOCZYNEK

Może zamiast planować spływ kajakowy na często uczęszczanej rzece Wdzie, może lepiej wybrać trochę adrenaliny i wybrać się na Kamienicę? Teraz, kiedy powinniśmy pozostać w domu –  jest idealny czas na przeanalizowanie trasy kilometr po kilometrze.

Kamienica ze względu na swój charakter oraz obecność drzew i kamieni w nurcie rzeki zaliczana jest do rzek bardzo trudnych. Rzeka nadaje się przede wszystkim dla doświadczonych kajakarzy, pływających w jednoosobowych kajakach.  Nie polecamy tego szlaku dla dzieci i osób rozpoczynających swoją przygodę z kajakiem. Przeszkody wymagają od kajakarza dużych umiejętności. Spływ kajakowy rzeką Kamienicą można podzielić na 3 etapy:

  • pierwszy od Tuchomia do Modrzejewa – 9 km
  • drugi od Modrzejewa do Kamieńc – 14 km
  • trzeci Kamienica – Gałąźnia Mała – 11 km.

 
Przepływając przez rzekę kajakarze mogą zatrzymać się i odpocząć od wiosłowania na nowo wybudowanych przystaniach kajakowych, wykonanych w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlak Górnej Słupi”.
Na trasie spływu od Tuchomia do Kamieńca znajdują się aż 4 przystanie kajakowe. Trzy z nich w Tuchomiu, Modrzejewie oraz Modrzejewie Młyn zostały wykonane na terenie Gminy Tuchomie, natomiast przystań w Kamieńcu znajduje się na terenie gminy Kołczygłowy. Kajakarze mają do dyspozycji: ławki, wiaty oraz miejsca na rozpalenie ogniska. A dodatkowo na wspaniałej przystani w Tuchomiu można skorzystać z łazienki i toalety.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.