Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/256f3dd8-ed0e-477f-a46f-c41ecb948430.jpg Niezwykły weekend na Stadionie Energa Gdańsk. Lokalne przysmaki, specjalnie piwo z hibiskusem, a do tego historyczny mecz piłki nożnej

Niezwykły weekend na Stadionie Energa Gdańsk. Lokalne przysmaki, specjalnie piwo z hibiskusem, a do tego historyczny mecz piłki nożnej

Stadion Energa Gdańsk.

Już w sobotę, 8 września 2018 r. na błoniach Stadionu Energa Gdańsk odbędzie się Pomorskie Święto Piwa, czyli Amber Fest. W niedzielę, 9 września gdańska Lechia w supermeczu zmierzy się z Karpatami Lwów. A wszystko to w towarzystwie foodtrucków i lokalnych przysmaków z Pomorza.

 

Atrakcji nie zabraknie. Coś dla siebie znajdą i młodzi, i starsi. Na stadion najlepiej dojechać komunikacją miejską, która w sobotę pomiędzy śródmieściem a Letnicą będzie funkcjonować aż do północy.  

 

Hibiskusowe piwo

Pierwszy weekend września tradycyjnie należy do piwowarów. Amber Fest to największe w północnej Polsce święto piwa. Pomorski Browar Amber zaprasza miłośników napoju z pianką do degustacji swoich wyrobów. Do wyboru będzie kilka gatunków, takich jak: lager, pszeniczne czy koźlak. Każdego roku przygotowywane jest również specjalne piwo z serii Po godzinach. W tym roku będzie to Hippyskus, czyli lager o niewielkiej zawartości alkoholu, którego smak wzbogacony został kwiatami hibiskusa. Piwne święto zwieńczy koncert, a wieczorem impreza z DJ.

Ale złocisty trunek to nie wszystko. Na zgłodniałych uczestników Amber Fest czekać będą stoiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, na których będzie można skosztować lokalnych lokalnych specjałów wytwarzanych przez producentów zrzeszonych w Pomorskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Na stołach będą między innymi miody z tradycyjnej pasieki i sery z ekologicznych hodowli. Do tego świeżo wypiekany chleb i ciasta, a nawet kawiarnia serwująca naturalne lody przygotowywane według starych receptur.

 

Plakat Amber Fest 2018

 

Dwie biało-zielone drużyny

Niedzielne spotkanie Lechii Gdańsk z drużyną Karpaty Lwów to nie będzie zwykły mecz. Ważny jest wątek historyczny. To właśnie we Lwowie w 1903 roku założony został klub sportowy Lechia Lwów. Po wojnie wielu repatriantów z ziemi lwowskiej osiedliło się na Pomorzu i występowało w barwach gdańskiej już Lechii. Wszyscy kibice znają takie nazwiska, jak Ryszard Koncewicz czy Alojzy Kuszlak. Mecz z drużyną z Ukrainy, która podobnie jak Lechia występuje w biało-zielonych barwach, będzie symboliczną klamrą spinającą zarówno historię, jak i obecną bardzo rozwiniętą współpracę Gdańska i Lwowa. Dodatkowo, dla gdańskiej drużyny będzie to ważny sparing przed kolejnymi ligowymi rozgrywkami.   

 

 

Kulinarne specjały na kółkach

Weekend to nie tylko sportowe emocje. Na odwiedzających stadion czekać będą liczne foodtrucki. Na zakończenie plenerowego sezonu odbędzie się wielki zjazd gastronomicznych pojazdów. Ponad 30 foodtrucków zaprezentuje kulinarne specjały z całego świata. Będzie można spróbować nie tylko wegańskich i wegetariańskich burgerów i tajskich słodyczy, ale również skosztować molekularnej lemoniady lub japońskiego ramenu.

 

 

Szczegółowe informacje o imprezach na stronie Stadionu Energa Gdańsk.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.