Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Niezapomniane zaręczyny na plaży nudystów w Łebie? Miasto funduje imprezę najbardziej pomysłowej parze

Niezapomniane zaręczyny na plaży nudystów w Łebie? Miasto funduje imprezę najbardziej pomysłowej parze

Para na plaży w Łebie

Szukasz oryginalnego pomysłu na zaręczyny. Chcesz zrobić to w nietypowy i romantyczny sposób. A może wolisz opalać się nago na plaży?

 

Zobacz, jak Łeba chce przyciągnąć turystów.


Konkurs zaręczynowy

Wygraj wymarzone zaręczyny w Łebie, to hasło wspólnej inicjatywy portu jachtowego i miasta. Do końca czerwca 2017 r. można wziąć udział w zabawie zorganizowanej przez Urząd Miasta. Zwycięska para wygra romantyczne zaręczyny z kolacją na plaży przy świecach i nastrojowej muzyce wraz z pełną obsługą kelnerską i noclegiem.
Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na e-mail promocja@leba.eu zdjęcie pary oraz opisać szczegółowo swoje upragnione zaręczyny. Specjalna komisja spośród wszystkich zgłoszeń wybierze najciekawszy opis i nagrodzi jedną parę.  

 

300-metrowa plaża dla nietekstylnych

O plaże dla nudystów od lat zabiegali turyści. Burmistrz Łeby wziął pod uwagę ich sugestie i wspólnie z Federację Naturystów Polskich zdecydował, że specjalna strefa dla nudystów wydzielona zostanie z dotychczasowej plaży zachodniej. Trzeba będzie z ulicy Turystycznej skręcić w lewo.

Przed wejściem na 300-metrowy odcinek plaży ustawiono specjalny znak, który informuje o zasadach korzystania z niej. Zakazuje wchodzenia w ubraniach, nagrywania filmów oraz fotografowania a nakazuje sprzątanie śmieci. Na tej plaży można opalać się nago bez obawy o mandat. Zgodnie z polskim prawem, za opalanie się nago lub topless, poza wyznaczonymi strefami, można otrzymać mandat w wysokości do 500 zł.

Oznakowane plaże dla naturystów są m.in.: w Grzybowie koło Kołobrzegu oraz Gdańsku-Górkach Zachodnich. przed sezonem urlopowym zostanie wyznaczony jeszcze jeden odcinek plaży w Dębkach w gminie Krokowa.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.