Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Niedziela ze szprychą czy woda, przyroda i przygoda? Kultura, historia, sztuka i rękodzieło podczas Jarmarku Gryfitów w Słupsku

Niedziela ze szprychą czy woda, przyroda i przygoda? Kultura, historia, sztuka i rękodzieło podczas Jarmarku Gryfitów w Słupsku

Ludzie przy straganach

Podczas muzealnych spotkań będzie można poznać z historię, kulturę i sztukę Pomorza. Wśród kramów antykwariuszy i rękodzielników poszukiwacze unikatowych skarbów znajdą prawdziwe perełki. To nie jest zwykły pchli targ, ale wydarzenie promujące miasto i działalność lokalnych firm.

 

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na rynek Rybacki nieopodal Spichlerza Richtera we wszystkie niedziele lipca i sierpnia 2018 r. na organizowany od dawna Jarmark Gryfitów. To nie jest zwykły pchli targ, ale wydarzenie promujące miasto i działalność lokalnych firm.

 

O Jarmarku Gryfitów

Słupskie jarmarki to nie tylko stragany z rękodziełem, starociami czy książkami, ale też spotkania z kulturą, historią i sztuką Pomorza, połączone targiem rzeczy niezwykłych i ciekawych. Każdej niedzieli na słupszczan i turystów czeka wiele atrakcji. 

 

Pomorska woda, przyroda i przygoda

Jarmark rozpocznie się 1 lipca 2018 r. Gospodarzami będą Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, Koło Przewodników PTTK oraz Wodociągi Słupsk. Zaproszenie do udziału przyjął także Zielony Punkt  prowadzony w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku. Na przyrodniczym stoisku parków będzie można zasięgnąć informacji o rodzimej przyrodzie oraz poznać zagrażające jej gatunki inwazyjne. Stoisko tematyczne przygotują także słupskie Wodociągi. Zainteresowani problemami z wodą będą mogli zaspokoić swoją ciekawość i rozwiać wątpliwości korzystając z możliwości kontaktu ze specjalistami w zakresie gospodarki wodno-ściekowej miasta.

 

Zwiedzanie i kolekcjonerstwo

Przewodnicy przygotowali kilka tras zwiedzania miasta. Do wędrowania zachęcają rodziny, jak i wszelkie grupy nieformalne. Ponadto na stoisku będzie można porozmawiać ze słupskimi przewodnikami. Dla kolekcjonerów i lubiących ciekawostki stoisko przygotował kolekcjoner, emerytowany historyk, od pięciu lat mieszkaniec Słupska, który zbiera medale, proporczyki, odznaki turystyczne i publikacje regionalne. To jego turystyczne zbiory będzie można zobaczyć w niedzielę, 1 lipca 2018 r.

 

Ekologiczny Słupsk

Zielony Punkt zaprasza na wykład ekspercki „Udział mieszkańców i mieszkanek Słupska w ograniczaniu zużycia energii i ubóstwa energetycznego”. Poprowadzi go Dariusz Szwed, w latach 2004-2011, jeden z przewodniczących partii Zielonych, były delegat partii w Europejskiej Partii Zielonych, współpracownik Grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim, przewodniczący Rady Programowej Zielonego Instytutu. Dyskusja będzie poświęcona całościowemu podejściu do inwestowania w ochronę środowiska, zmniejszeniu ilości produkowanych śmieci, ograniczenie zużycia wody oraz oszczędnemu wykorzystaniu energii. Ekspert będzie do dyspozycji od godziny 12.30.

 

Inne atrakcje

Podczas jarmarku nie zabraknie konkursów nawiązujących do prezentowanych stoisk. Jarmark muzycznie urozmaici zespół Wiarusy oraz występy wokalne i instrumentalne.

 

 

Jarmark Gryfitów

  • każda niedziela lipca i sierpnia 2018 r., godz. 11-15
  • Muzeum Pomorza Środkowego
  • rynek Rybacki
  • Słupsk
     

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Muzeum Pomorza Środkowego

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.