Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/83637fc9-8bf5-4388-baa9-78c3076a364a.jpg Nie tylko wotum zaufania i absolutorium. O czym jeszcze dyskutowali radni województwa?

Nie tylko wotum zaufania i absolutorium. O czym jeszcze dyskutowali radni województwa?

X sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Podczas X sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni wybrali przewodniczącego doraźnej komisji ds. morskich. Wyrazili również zgodę na sprzedaż nieruchomości oraz na zmiany w budżecie województwa.

 

Sesja odbyła się 27 czerwca 2019 r.

 

Wybór przewodniczącego

Zgodnie z zapowiedzą złożoną na poprzedniej, IX sesji sejmiku, 27 czerwca 2019 r. odbyło się głosowanie nad wyborem przewodniczącego Doraźnej Komisji ds. Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Został nim Zenon Odya. Wiceprzewodniczącym komisji został wybrany Karol Guzikiewicz. Obydwie kandydatury zostały przyjęte jednogłośnie.

 

Zgoda na sprzedaż

Radni zgodzili się również na sprzedaż nieruchomości nalężących do samorządu województwa pomorskiego w Nowym Dworze Gdańskim i Błotniku. Dzięki temu mieszkańcy tych nieruchomości staną się ich właścicielami. Sprzedane zostaną również nieruchomości niezamieszkałe w Cedrach Wielkich i w Lubaniu. W trybie bezprzetargowym sprzedany zostanie pałac w Lubuczewie, który kupi lokalny samorząd. Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

 

Informacja dla radnych

Tradycyjnie na sesji głosowane były również zmiany w budżecie województwa na 2019 r. Zmiana dotyczyła zmniejszenia dochodów oraz wydatków o około 16 mln zł. Radni zapoznali się również z raportem na temat oceny zasobów pomocy społecznej w województwie pomorskim. Na zakończenie wysłuchali również informacji na temat działań podejmowanych przez samorząd województwa w związku z sytuacją w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku, którą przedstawiła członek Zarządu Województwa, Agnieszka Kapała-Sokalska.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.