Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomysł na urlop? W wakacje naucz się kaszubskiego i poznaj bogatą kulturę Pomorza. Zapisy do 31 maja

Pomysł na urlop? W wakacje naucz się kaszubskiego i poznaj bogatą kulturę Pomorza. Zapisy do 31 maja

Uczestnicy II Letniej szkoły języka kaszubskiego

Zacznij wakacje na Kaszubach. Już pod koniec czerwca rozpocznie się III edycja Letniej szkoły języka kaszubskiego. Można będzie się go nauczyć od podstaw albo doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności językowe pod okiem profesjonalnej kadry. Zapisy trwają do 31 maja 2017 r.

 

Udział w Letniej szkole to okazja do spędzenia interesującego urlopu, podczas którego można połączyć naukę z zabawą. Od 26 czerwca do 9 lipca 2017 r. oprócz intensywnego lektoratu językowego, uczestników kursu czeka bogaty program wycieczek i warsztatów.

– Kolejna edycja Letniej szkoły języka kaszubskiego to doskonały sposób na usłyszenie, poznanie i zasmakowanie autentycznej specyfiki Kaszub w sercu malowniczej Szwajcarii Kaszubskiej. To okazja do intensywnej dwutygodniowej nauki języka, spotkania z ciekawymi ludźmi i odwiedzenia miejsc ważnych dla kultury kaszubskiej a które są nieznane lub rzadko odwiedzane przez turystów – zachęca do udziału w kursie Danuta Pioch, przewodnicząca Rady Języka Kaszubskiego. – Od kilku lat nasza szkoła przyciąga naukowców, przewodników, nauczycieli, artystów czy szeroko rozumianych pasjonatów chcących w wakacyjnej atmosferze zanurzyć się we współczesnych Kaszubach – krainie którego mieszkańcy posługują się jedynym językiem regionalnym uznanym w Polsce.

 

Nie tylko gramatyka i ortografia

Kurs jest połączeniem wiedzy teoretycznej i warsztatowej. Część teoretyczna obejmować będzie zajęcia z gramatyki i ortografii języka kaszubskiego oraz historii, kultury, sztuki i regionalizmu. Natomiast w części warsztatowo-praktycznej zaplanowano wyjazdy studyjne z kaszubskojęzycznym przewodnikiem. W programie wycieczek zwiedzanie m.in. Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, Muzeum Ziemi Kościerskiej, skansenu we Wdzydzach Kiszewskich, kalwarii wejherowskiej oraz archikatedry w Oliwie.

Dodatkową atrakcją będzie także wejście na Wieżycę oraz spływ kajakowy Zbrzycą, połączony z poznawaniem twórczości literackiej kaszubskiego poety i prozaika Stanisława Pestki (pseud. Jan Zbrzyca). Kursanci wezmą także udział w XIX Światowym Zjeździe Kaszubów w Rumi.

Letnia szkoła zakończy się egzaminem badającym znajomość języka i kultury kaszubskiej, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie kursu wystawiony przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

 

III Letnia szkoła języka kaszubskiego

  • termin: 26 czerwca – 9 lipca 2017 r.
  • miejsce: Wieżyca – Szymbark
  • organizator: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
  • cena: 1000 zł
  • program kursu obejmuje 120 godzin lekcyjnych wraz z wyżywieniem, noclegami, wynajęciem sal oraz wyjazdami studyjnymi (autokar, bilety wstępu).

 

Formularz zgłoszeniowy należy wysyłać na adres: kontakt@kaszubi.pl

 

Baner III Letniej szkoły języka kaszubskiego

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.