Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nie tylko gaszą pożary. Strażacy-ochotnicy z Lubni nagrodzeni Florianem za działalność kulturalną

Nie tylko gaszą pożary. Strażacy-ochotnicy z Lubni nagrodzeni Florianem za działalność kulturalną

Ochotnicza Straż Pożarna w Lubni

W Dniu Strażaka, na uroczystej gali w mazowieckich Otrębusach zostały wręczone Floriany. O nagrody rywalizowało 57 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju.

 

To była pierwsza edycja konkursu, który promuje i nagradza strażaków-ochotników za działania na rzecz lokalnych społeczności. Jednostki OSP rywalizowały w jedenastu kategoriach. W kategorii kultura i tradycja zwyciężyła Ochotnicza Straż Pożarna z Lubni w gminie Brusy.

 

Sukces OSP Lubnia

Ochotnicza Straż Pożarna z Lubni została uhonorowana za działalność kulturalną. Nagrodę, statuetkę Floriana wręczył wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki.  – Jestem dumny, że OSP z Lubni zdobyła to zaszczytne wyróżnienie. Działalność strażaków, to nie tylko akcje ratownicze, ale również promowanie lokalnej tradycji. I właśnie ta aktywność została doceniona – pogratulował zwycięzcom wicemarszałek. Oprócz OSP Lubnia z terenu województwa pomorskiego do Florianów nominowane były jednostki ochotniczej straży pożarnej z Karsina, Złego Mięsa, Czarnej Dąbrówki i z Pawłowa.  

 

Konkurs Floriany

Ogólnopolski plebiscyt Floriany wyróżnia najlepsze lokalne inicjatywy, współorganizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne. Chodzi o edukację w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ratownictwa medycznego. Członkowie OSP pomagają w organizacji festynów i zabaw integrujących mieszkańców. Organizatorzy ocenili m.in. estetykę otoczenia remiz strażackich. Statuetkę można było też zdobyć na przykład za działalność kół zainteresowań, aktywność orkiestr strażackich czy tworzenie lokalnych izb pamięci.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.