Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Bieg dla małych i dużych, marsz z kijkami oraz wyścig rowerowy Dzikim Śladem. Jubileuszowa impreza sportowa w Skórczu

Bieg dla małych i dużych, marsz z kijkami oraz wyścig rowerowy Dzikim Śladem. Jubileuszowa impreza sportowa w Skórczu

Członkowie stowarzyszenia Aktywni Kociewiacy

Już 8 lipca 2017 r. odbędzie się X Kociewski Bieg Czterech Jezior. Zawody zapowiadają się imponująco zarówno pod względem sportowym, jak również zaplanowanych atrakcji dla publiczności.

 

Organizatorzy ze stowarzyszenia Aktywni Kociewiacy ze Skórcza zadbali o to, aby jubileuszowa impreza sportowa przeszła do historii przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych Pomorza.

 

Zawody w leśnej scenerii Borów Tucholskich

– Przede wszystkim podnieśliśmy jakość głównego biegu imprezy na dystansie 15 km, który będzie prowadzony w jeszcze bardziej atrakcyjnym obszarze Borów Tucholskich niż miało to miejsce do tej pory – mówi Ireneusz Majkowski, prezes stowarzyszenia Aktywni Kociewiacy ze Skórcza. – Ponadto, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu oferty sportowej o wyścigi rowerów MTB oraz nordic walking, aby przyciągnąć do Skórcza tego dnia jeszcze większą liczbę osób aktywnie spędzających wolny czas.

Jako pierwsi na 30 km trasę wyruszą po raz pierwszy w historii imprezy amatorzy kolarstwa terenowego. Wyścig rowerowy MTB zostanie rozegrany w bardzo ciekawych i niełatwych warunkach. O atrakcyjność trasy, jak i jego organizację, zadbają członkowie klubu Team MX Skórcz. Konkurencje biegowe rozpoczną na Stadionie Miejskim w Skórczu dzieci i młodzież. W tym roku dodatkowo zorganizowano bieg dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich opiekunów. Po nich wystartują dorośli do biegu głównego. Imprezę zakończą uczestnicy marszu nordic walking na dystansie 7 km.

 

Atrakcyjne nagrody i jubileuszowe niespodzianki

– Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy dla zwycięzców i uczestników bardzo atrakcyjne nagrody o łącznej wartości ponad 20 tys. zł. Natomiast dla publiczności liczne stoiska sportowe, gastronomiczne, ogrodnicze i medyczne oraz pokazy sportowe – informuje Ireneusz Majkowski. – Oczywiście, nie zabraknie również jubileuszowej niespodzianki. Ma to być prawdziwy sportowy piknik dla całych rodzin. W ten sposób chcemy pokazać, że sport to przede wszystkim świetna zabawa dla wszystkich.

 

Program X Kociewskiego Biegu Czterech Jezior w Skórczu

 • 8 lipca 2017 r., sobota
 • stadion miejski w Skórczu
 • ul. Leśna 8
 • Skórcz

Program

 • godz. 9.00 – otwarcie biura zawodów
 • godz. 9.00-11.00 – wydawanie pakietów startowych – wyścig rowerowy MTB
 • godz. 9.00-15.00 – wydawanie pakietów startowych – bieg główny i Nordic Walking
 • godz. 11.45 – oficjalne otwarcie zawodów
 • godz. 12.00 – start wyścigu rowerowego MTB na dystansie 30 km
 • godz. 14.30 – ceremonia wręczenia nagród w wyścigu rowerowym MTB
 • godz. 15.00 – start biegów dla dzieci i młodzieży szkolnej
 • godz. 16.00 – bieg główny na dystansie 15 km i nordic walking na dystansie 7 km
 • godz. 16.30 – ceremonia wręczenia nagród dla dzieci i młodzieży
 • godz. 18.10 – niespodzianka jubileuszowa
 • godz. 18.30 – ceremonia wręczania nagród w pozostałych konkurencjach

Zapisy są prowadzone do 30 czerwca 2017 r. poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej Datasport. Po tym terminie będzie można dokonać rejestracji tylko i wyłącznie w dniu imprezy w biurze zawodów mieszczącym się na stadionie miejskim w Skórczu.

 

Plakat Biegu Czterech Jezior

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.