Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/f7493973-bbf9-45de-8845-c0b3711c323a.jpg Nie ma szybszych łyżwiarzy niż reprezentanci Stoczniowca! Panczeniści z Gdańska mistrzami Polski

Nie ma szybszych łyżwiarzy niż reprezentanci Stoczniowca! Panczeniści z Gdańska mistrzami Polski

Panczeniści GKS Stoczniowiec Gdańsk

Dziewięć medali, w tym cztery złote krążki, przywieźli z rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostw Polski panczeniści reprezentujący GKS Stoczniowiec Gdańsk. Dzięki wspaniale spisującym się wszystkim zawodnikom, klub okazał się też liderem klasyfikacji punktowej mistrzostw.

 

33.Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach odbyły się 26-28 października na lodowym torze w Tomaszowie Mazowieckim.   

 

Worek medali

Stoczniowcy w Tomaszowie Mazowieckim zdobyli łącznie dziewięć medali. Na dystansie 5000 metrów najszybszy był Adrian Wielgat. Dodatkowo wywalczył też trzecie miejsce w wyścigu na 1500 metrów. W biegu masowym, pokonując mistrza olimpijskiego z Soczi Zbigniewa Bródkę, wygrał Marcin Bachanek. Z kolei srebrne medale wywalczyli Sebastian Kłosiński w biegu na 1500 metrów i 1000 metrów oraz Szymon Palka startujący na 10 kilometrów. – W biegu na 1000 metrów Sebastian był faworytem. Szkoda, że się nie udało. Do zwycięzcy stracił zaledwie pięć setnych sekundy. Myślę, że na mistrzostwach Polski w sprincie, odbije to sobie z nawiązką – powiedział Ryszard Białkowski, trener Stoczniowca. Kolejnym medalowym zawodnikiem okazał się Dawid Burzykowski, który zdobył srebro w wyścigu masowym i brąz na dystansie 500 metrów.

 

Zwycięstwo w klasyfikacji

Drużyna GKS Stoczniowiec Gdańsk okazała się najlepsza w klasyfikacji punktowej kategorii młodzieżowej całych mistrzostw. To zasługa dziewięciu medali: czterech złotych, czterech srebrnych i jednego brązowego. – Dominacja klubowa, podobnie jak w ubiegłym sezonie trwa nadal. To właśnie zasługa młodzieżowców. Ich wspaniałe występny to dla nas powód do radości i dumy – zaznaczył trener Białkowski.

 

Mocna drużyna

Tak dobre wyniki zanotowane przez „stoczniowców” na początku sezonu są dobrą prognozą na przyszłość. – Cieszą medale, ale przede wszystkim cieszy dobra postawa wszystkich zawodników. Zawodnicy zajmowali nie tylko wysokie lokaty, ale przede wszystkim notowali lepsze czasy w stosunku do wcześniejszych występów – podsumował występy na mistrzostwach Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec Gdańsk.

 

Drużyna panczenistów GKS Wybrzeże Gdańsk. Fot. mat. prasowe

 

Stoczniowcy jadą na Puchar Świata

Władze Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego powołały do polskiej reprezentacji na zawody Pucharu Świata Seniorów trzech panczenistów z gdańskiego klubu. Na zawody, które rozegrane zostaną w japońskim Obichiro oraz Tomakomai  pojadą: Marcin Bachanek, Sebastian Kłosiński oraz Adrian Wielgat. Z kolej młodzieżowcy Dawid Burzykowski i Szymon Palka wystartują w pucharowych zmaganiach juniorów, które rozgrywane będą w Tomaszowie Mazowieckim. 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.