Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nie jesteśmy dziećmi gorszego boga. Mieszkańcy Pomorza chcą budowy całej trasy S6

Nie jesteśmy dziećmi gorszego boga. Mieszkańcy Pomorza chcą budowy całej trasy S6

Pikieta mieszkańców powiatu lęborskiego przeciwko opóźnieniu budowy trasy S6

Kilkadziesiąt osób protestowało w Darżynie, Lęborku, Mostach i Godętowie przeciwko opóźnieniu budowy trasy S6. Mieszkańcy w poniedziałek blokowali drogi chodząc po przejściach dla pieszych.

 

Pikiety odbyły się 23 maja 2017 r. między godz. 14.00 a 16.30

 

O 32 km za mało

W piątek, 19 maja wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit ogłosił w Wejherowie decyzję ws. uruchomienia drugiego etapu przetargu dla fragmentu Trasy Kaszubskiej od węzła Wielki Kack do skrzyżowania z obecną “szóstką” w Bożympolu. Oznacza to, że najprawdopodobniej powstaną dwa z czterech odcinków Trasy Kaszubskiej, o długości 42 km. Połączą Gdynię z Bożympolem na drodze krajowej S6 około roku 2022. Do Lęborka zabraknie 32 km.

 

Mieszkańcy mówią „dość”!

– To bardzo ważna droga, była planowana, nie rozumiemy dlaczego ciągle wstrzymywana jest budowa. Nie jesteśmy dziećmi gorszego boga i potrzebujemy takich samych warunków komunikacyjnych – mówili protestujący mieszkańcy powiatu Lęborskiego. Chcą, żeby jak najszybciej zapadły rządowe decyzje o budowie całego odcinka S6 do Słupska.

 

Tak dla S6 na Facebooku

Blisko 5 tys. mieszkańców Pomorza od ponad pół roku walczy o budowę Trasy Kaszubskiej na Facebooku. Na profilu Tak dla S6 w województwie pomorskim czytamy, że inwestycja ta ma strategiczny charakter dla Pomorskiego. Trasa S6 będzie stanowić kręgosłup transportowy naszego województwa. Droga ekspresowa to droga bezpieczna. Jest szansą na rozwój przedsiębiorczości, atrakcyjne miejsca do inwestycji wzdłuż drogi oraz połączenie z portami i lotniskiem.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.