Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nawet 23 tysiące złotych na własny biznes. Jak przedsiębiorcze Pomorzanki mogą zdobyć te pieniądze?

Nawet 23 tysiące złotych na własny biznes. Jak przedsiębiorcze Pomorzanki mogą zdobyć te pieniądze?

Fot. ©Depositphotos/pressmaster

Mieszkanki Pomorza mogą starać się o unijną dotację na otwarcie własnej firmy. Od 16 sierpnia 2017 r. Agencja Rozwoju Pomorza prowadzi nabór wniosków. Aby zakwalifikować się do projektu, należy opisać pomysł na biznes i oszacować planowane wydatki.

 

Projekt „Pomorzanki w biznesie” skierowany jest do niepracujących pań, które mieszkają na terenie województwa pomorskiego, ukończyły 30. rok życia, mają zamiar prowadzić jednoosobową firmę i w ciągu ostatniego roku nie prowadziły własnego biznesu.

Uczestniczki projektu mogą ubiegać się o 23 tys. zł jednorazowej dotacji oraz trwające nawet rok miesięczne wsparcie doradcze i finansowe na pokrycie kosztów bieżącej działalności w wysokości do 1440 zł.
 

Jak przebiegać będzie rekrutacja?

Rekrutacja do projektu obejmuje trzy etapy. W pierwszym sprawdzana będzie kompletność złożonych dokumentów, a następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty. Na koniec specjaliści ocenią, czy aplikujące panie będą w stanie założyć i prowadzić swoją firmę. O udziale w projekcie będzie decydować liczba punktów otrzymana w kolejnych etapach rekrutacji. Dodatkowe punkty mogą otrzymać osoby w wieku powyżej 50 roku życia, niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne oraz o niskich kwalifikacjach. Do projektu zakwalifikują się 32 osoby. W przypadku uzyskania tej samej ilości punktów decydować będzie kolejność złożonych dokumentów.

 

Gdzie można składać dokumenty?

Nabór rozpoczyna się 16 sierpnia 2017 r. Wnioski przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza (Olivia Business Centre – budynek Olivia Six przy al. Grunwaldzkiej 472 D w Gdańsku). Komplet dokumentów należy dostarczyć nie później niż 30 sierpnia 2017 r. do godz. 15.00. W przypadku dużego zainteresowania i wyczerpania limitu miejsc w projekcie, nabór zgłoszeń może zostać zakończony szybciej. Informacja o wcześniejszym zakończeniu rekrutacji zostanie zamieszczona na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza na co najmniej 24 godziny przed jej planowanym zamknięciem.

 

Projekt „Pomorzanki w biznesie” realizowany jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Regulamin oraz wymagane dokumenty dostępne są na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.