Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/19547c82-43c7-4195-bc8e-bad85a7dc333.jpg Nauka udzielania pierwszej pomocy i zasady bezpieczeństwa na drodze. 14. edycja Moto Safety Day już w sobotę

Nauka udzielania pierwszej pomocy i zasady bezpieczeństwa na drodze. 14. edycja Moto Safety Day już w sobotę

Pokaz udzielania pierwszej pomocy

Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulacja akcji ratunkowej po wypadku drogowym oraz nauka zapinania pasów i jazdy w fotelikach, a na zakończenie koncert Dave Bo. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników Moto Safety Day Wydarzenie odbędzie się na skwerze Kościuszki w Gdyni w sobotę, 27 lipca 2019 r. Wstęp jest wolny.

 

Głównymi założenia imprezy są promocja kultury motoryzacyjnej, bezpieczeństwa na drodze, poszanowania środowiska naturalnego oraz elektromobilności. Kolejną już edycję Moto Safety Day poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak. Zainteresowani udziałem spotkają się na parkingu przed Akwarium Gdyńskim. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego oraz Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

 

Każdy jest uczestnikiem ruchu drogowego

Moto Safety Day_plakat1

– W dobie dzisiejszej cywilizacji wszyscy jesteśmy nieodłącznym elementem ruchu drogowego jako piesi, kierowcy samochodów, motocykliści i rowerzyści – Elżbieta Koncka, prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia. – Niestety, każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o zdarzeniach drogowych z udziałem ludzi. Również statystyki nie pozostawiają złudzeń w tym temacie i jednoznacznie wskazują, że w trójkącie bezpieczeństwa infrastruktura – pojazd – człowiek to człowiek jako uczestnik ruchu drogowego ponosi największą odpowiedzialność i konsekwencje podejmowanych na drodze decyzji. Stan bezpieczeństwa w Polsce jest nadal niezadowalający. Widzimy konieczność ciągłego i systematycznego prowadzenia działań w wielu obszarach, w tym również edukacji. Moto Safety Day stawia na szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, szerzy kulturę motoryzacyjną, uczy partnerstwa na drodze oraz na przejazdach drogowo-kolejowych – wyjaśnia Elżbieta Koncka.

 

Strefy tematyczne dla dzieci i doroslych

Moto Safety Day_plakat2

Na parking przed akwarium bedą specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, na przejazdach drogowo-kolejowych, z bezpieczeństwem rowerzystów, motocyklistów, kierowców samochodów oraz pieszych. Pwstanie też miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód oraz  pełne atrakcji strefy edukacyjne dla dzieci.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzy, jak co roku, specjalną strefę edukacyjną dla młodzieży i dorosłych. Lotos – Mistrzowie w pasach będą edukować w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa i jazdy w fotelikach.

Podczas wydarzenia, na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji, np. na stanowisku Banku BNP Paribas dzieci będą mogły same wykonać nadruki na koszulkach i eko torbach, zmierzyć oraz poćwiczyć refleks na releksometrze. Niepowtarzalną okazją podczas wydarzenia będzie możliwość malowania i zdobienia samochodu Fiat 126 p (tzw. malucha).

Uczestnicy Moto Safety Day dowiedzą się także, jakie zmiany i rozwiązania czekają użytkowników niezwykle popularnych w ostatnim czasie – hulajnóg elektrycznych.

 

Symulacja akcji ratunkowej i konkursy z nagrodami

Moto Safety Day_plakat2

Uczestnicy tegorocznej edycji będą świadkami symulacji akcji ratowniczej przy wypadku drogowym z udziałem samochodu po dachowaniu z wykorzystaniem służb ratowniczych i medycznych. Motopozytywni – Trójmiasto będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy, zaś do dyspozycji uczestników wydarzenia będą symulatory dachowania, zderzeń, alkogoogle, będziemy mieć okazję zaobserwować jak wybucha poduszka powietrzna, a także zapoznać się z pojazdami elektrycznymi – samochodami, rowerami, hulajnogami, ze stacjami ładowania zarówno samochodów elektrycznych, jak i rowerów. Poznamy systemy w samochodach i motocyklach, które mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo uczestników drogi. Na uczestników wydarzenia czeka wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania m.in. samochód z pełnym bakiem na weekend – najpopularniejszy SUV marki – Hyundai Tucson w odsłonie N-line, hulajnoga elektryczna e-goo – L3, rower Kellys Arwen Dutch, vouchery i upominki z Uzdrowisk Kłodzkich i Staropolanki, z Osady Sudeckiej, vouchery na doskonalenie techniki jazdy motocyklem, kask motocyklisty, kaski rowerowe itd. Wystarczy być na wydarzeniu, rozmawiać z ekspertami poszczególnych stref i brać udział w konkursach, które trwają przez całe wydarzenie.

Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewni DJ Soober, zaś zwieńczeniem wydarzenia o godz. 19.00 będzie koncert w wykonaniu Dave Bo w występie – Saxophone Show.

 

14. edycja Moto Safety Day

  • 27 lipca 2019 r., sobota, godz. 11.00-20.00
  • Parking przy Akwarium Gdyńksim
  • skwer Kosciuszki
  • Gdynia
  • wstep – wolny
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.