Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
Natalia Walewska – Cztery Pory Roku dla dzieci – Pan Vivaldi

Natalia Walewska – Cztery Pory Roku dla dzieci – Pan Vivaldi

Koncertmistrzyni Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku od 1999 roku; koncertująca skrzypaczka występująca w charakterze solistki z orkiestrami symfonicznymi w kraju i zagranicą. W jej dorobku autorskim znajdują się liczne nagrania płytowe, które osiągnęły status Złotych i Platynowych płyt oraz nagrania ścieżek dźwiękowych do filmów. Od 2016 roku realizuje autorskie programy artystyczne i edukacyjne dla najmłodszych melomanów i pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Baltic Souvenir.

Z okazji upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski brała udział w prestiżowych wydarzeniach, wykonując fantazję na skrzypce solo i orkiestrę „Vox Amoris” Peterisa Vasksa oraz polonezy Michała Kleofasa Ogińskiego, których światowe prawykonanie odbyło się w Gdańsku. Polonezy zostały zarejestrowane w 2019 roku na płycie CD „Perły Kultury Polskiej”, która upamiętnia muzyczne dziedzictwo polskich kompozytorów.

W swoim dorobku ma laury na prestiżowych międzynarodowych konkursach, między innymi: Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego.

 

Cztery Pory Roku dla dzieci – Pan Vivaldi, wspólny projekt Anny Bony i Natalii Walewskiej, to niezwykła kompilacja utworów dla dzieci z oryginalnym arcydziełem Antonia Vivaldiego „Cztery Pory Roku”.

Piosenki dla najmłodszych, skomponowane przez Piotra Salabera do tekstów Mariusza Trzaski i Zdzisława Prussa, są formą zaproszenia do odkrywania uroków kolejnej pory roku i łącznikiem pomiędzy poszczególnymi koncertami cyklu. W przyjazny sposób opowiadają o nastroju jaki panuje w kompozycji i rytmicznie wprowadzają słuchacza w sferę wyższej sztuki.

Piosenki, oparte na motywach oryginalnych „Czterech Pór Roku” Antonio Vivaldiego, powstały na specjalne zamówienie Natalii Walewskiej oraz Anny Bony i są nieodłącznym elementem koncertów z serii Cztery Pory Roku dla dzieci, dedykowanych najmłodszej widowni.

 

Cztery kilogramy nut, po jednym z każdej Pory Roku, szczypta talentu skrzypcowego, dwie szczypty talentu wokalnego i pół łyżeczki poetyckiego tekstu. Składniki dokładnie mieszamy i cierpliwie czekamy aż powstanie apetyczne… ciasteczko! To niezawodny przepis na znakomitą muzyczną ucztę.

W piosence wszystko jest możliwe. Wiosna przychodzi tak po prostu, po letniej burzy zawsze świeci słońce, lalki jesienią bywają smutne, a zimą… zimę po prostu trzeba przetrzymać. Przygotujcie walizkę z ubraniami na każdą pogodę, zabierzcie ze sobą ulubionego pluszowego misia i ukochaną lalkę.

W świecie wyobraźni Pana Vivaldiego przeżyjecie niezapomniane chwile!

 

Pan Vivaldi okładka przód

Pan Vivaldi okładka tył

 

1.  Wiosna – To właśnie nadchodzi wiosna
wyk. Anna Dereszowska / sł. Mariusz Trzaska / muz. Piotr Salaber

 

5.  Lato – Letnia Burza
wyk. Piotr Salaber / sł. Zdzisław Pruss / muz. Piotr Salaber

 

9.  Jesień – Pan Vivaldi
wyk. Anna Dereszowska / sł. Mariusz Trzaska / muz. Piotr Salaber

 

13.  Zima – Trzeba zimę tę przetrzymać
wyk. Piotr Salaber / sł. Zdzisław Pruss / muz. Piotr Salaber

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.