Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/dd42f3c0-9220-41cc-924d-eb443c15a508.jpg Natalia Walewska – Cztery Pory Roku dla dzieci – Pan Vivaldi

Natalia Walewska – Cztery Pory Roku dla dzieci – Pan Vivaldi

Utalentowana skrzypaczka, koncertmistrzyni Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, solistka i kameralistka. Talent muzyczny rozwijała między innymi pod okiem legendarnego wirtuoza skrzypiec Leonida Kogana.

Koncertmistrzyni Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku od 1999 roku; koncertująca skrzypaczka występująca w charakterze solistki z orkiestrami symfonicznymi w kraju i zagranicą. W jej dorobku autorskim znajdują się liczne nagrania płytowe, które osiągnęły status Złotych i Platynowych płyt oraz nagrania ścieżek dźwiękowych do filmów. Od 2016 roku realizuje autorskie programy artystyczne i edukacyjne dla najmłodszych melomanów i pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Baltic Souvenir.

Z okazji upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski brała udział w prestiżowych wydarzeniach, wykonując fantazję na skrzypce solo i orkiestrę „Vox Amoris” Peterisa Vasksa oraz polonezy Michała Kleofasa Ogińskiego, których światowe prawykonanie odbyło się w Gdańsku. Polonezy zostały zarejestrowane w 2019 roku na płycie CD „Perły Kultury Polskiej”, która upamiętnia muzyczne dziedzictwo polskich kompozytorów.

W swoim dorobku ma laury na prestiżowych międzynarodowych konkursach, między innymi: Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego.

Cztery Pory Roku dla dzieci – Pan Vivaldi, wspólny projekt Anny Bony i Natalii Walewskiej, to niezwykła kompilacja utworów dla dzieci z oryginalnym arcydziełem Antonia Vivaldiego „Cztery Pory Roku”.

Piosenki dla najmłodszych, skomponowane przez Piotra Salabera do tekstów Mariusza Trzaski i Zdzisława Prussa, są formą zaproszenia do odkrywania uroków kolejnej pory roku i łącznikiem pomiędzy poszczególnymi koncertami cyklu. W przyjazny sposób opowiadają o nastroju jaki panuje w kompozycji i rytmicznie wprowadzają słuchacza w sferę wyższej sztuki.

Piosenki, oparte na motywach oryginalnych „Czterech Pór Roku” Antonio Vivaldiego, powstały na specjalne zamówienie Natalii Walewskiej oraz Anny Bony i są nieodłącznym elementem koncertów z serii Cztery Pory Roku dla dzieci, dedykowanych najmłodszej widowni.

Cztery kilogramy nut, po jednym z każdej Pory Roku, szczypta talentu skrzypcowego, dwie szczypty talentu wokalnego i pół łyżeczki poetyckiego tekstu. Składniki dokładnie mieszamy i cierpliwie czekamy aż powstanie apetyczne… ciasteczko! To niezawodny przepis na znakomitą muzyczną ucztę.

W piosence wszystko jest możliwe. Wiosna przychodzi tak po prostu, po letniej burzy zawsze świeci słońce, lalki jesienią bywają smutne, a zimą… zimę po prostu trzeba przetrzymać. Przygotujcie walizkę z ubraniami na każdą pogodę, zabierzcie ze sobą ulubionego pluszowego misia i ukochaną lalkę.

W świecie wyobraźni Pana Vivaldiego przeżyjecie niezapomniane chwile!

Pan Vivaldi okładka przód

Pan Vivaldi okładka tył

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.