Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/44737d56-93c0-4030-8b62-70b9d294f02a.jpg Narty w Kosowie czy Koszałkowie? By uprawiać sporty zimowe, nie trzeba jechać w góry [MIEJSCA I CENY]

Narty w Kosowie czy Koszałkowie? By uprawiać sporty zimowe, nie trzeba jechać w góry [MIEJSCA I CENY]

Ośrodek narciarski Trzepowo

Mimo że Pomorskie kojarzone jest z morzem i jeziorami, w ferie oferuje wiele iście zimowych atrakcji. Chodzi o wyciągi narciarskie, które działają już od grudnia. Nieważne, czy dopiero uczysz się jazdy na nartach, czy jesteś zapalonym snowboardzistą od lat – koniecznie wybierz się na narty nad morze.

 

Większość pomorskich stogów narciarskich podczas ferii zimowych wydłuża godziny pracy i oferuje dodatkowe lekcje jazdy. Sprawdź, gdzie i za ile pojeździsz na nartach nad morzem.

 

Wyciąg narciarski Wieżyca Koszałkowo

Wyciąg narciarski w Koszałkowie jest jednym z większych w regionie. Zimą działa 8 wyciągów narciarskich oraz specjalny tor do snowtubingu, czyli do jazdy wytyczonym torem na oponach. Stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlone po zmroku. Można też korzystać z lekcji u instruktorów jazdy na nartach i na snowboardzie. Dodatkowo w Koszałkowie znajdziemy bogate zaplecze gastronomiczne. Wyciąg czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-22.00, a w weekendy już od godz. 8.00.

Cennik obejmuje dwa rodzaje skipassów. Można kupić kartę terminową, która w najtańszej wersji kosztuje 50 zł (40 zł ulgowa). Na jej podstawie można jeździć bez ograniczeń przez 2 godziny. Najwięcej zapłacimy za kartę całodniową – 95 zł (80 zł ulgowa). Drugą opcją jest skipass ważny na określoną liczbę zjazdów. Ceny zjazdów są różne i zależą m.in. od dnia tygodnia. Na przykład od poniedziałku do piątku zjazd kosztuje 2,20 zł (1,76 zł ulgowy). Dodatkowo w Koszałkowie wypożyczmy sprzęt narciarski – za komplet dla narciarza zapłacimy 25 zł za pierwsze dwie godziny. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie Ośrodka Narciarskiego Wieżyca Koszałkowo.

[UWAGA] W Koszałkowie działa promocja, dzięki której za skipassy zapłacimy 1 grosz. Wystarczy na stok dotrzeć Pomorską Koleją Metropolitalną. Więcej o promocji na stronie pomorskie.eu.

 

Stok narciarski Wieżyca Kotlinka

Nieopodal Koszałkowa znajdziemy kolejny dobrze przygotowany na zimę stok narciarski – to stok Kotlinka w Szymbarku. Działają tam dwa wyciągi, wypożyczalnia sprzętu, szkółka jazdy oraz karczma. Stok w Kotlince ma 320 m, jest oświetlony, a w razie potrzeby sztucznie dośnieżany. Działa od poniedziałku o piątku w godz. 9.00-22.00, a w dni wolne od pracy już od 8.00.

Dostępne są karnety godzinowe – dwie godziny jazdy kosztują 50 zł (40 zł skipass ulgowy), ale także karnety punktowe, gdzie jeden zjazd od poniedziałku do piątku to 2 zł (1,60 zł ulgowy). W Kotlince można zjeżdżać też na oponach (jeden zjazd w tygodniu kosztuje 3,50 zł), wypożyczyć sprzęt lub wziąć udział w kuligu. Szczegółowy cennik i zasady działania dostępne są na stronie wyciągu narciarskiego w Kotlice.

 

Stacja narciarska Paczoskowo w Kosowie

Zaledwie 25 km od Trójmiasta działa kolejna stacja narciarska – Paczoskowo w Kosowie. Wyciąg narciarski (orczykowy) ma 270 m, jest sztucznie ośnieżony i oświetlony po zmroku. Jest też tor do snowtubingu i wypożyczalnia sprzętu.

Koszt skipassu w Kosowie to 25 zł (20 zł ulgowy) za godzinę jazdy. Można też kupić ulgową kartę na ilość zjazdów, wtedy jeden zjazd to 2,20 zł (w weekendy) lub 1,70 zł (w dni powszednie). Jeśli nie mamy własnego sprzętu, za komplet nart zapłacimy 25 zł, a za snowboard 35 zł. A za 75 zł możemy podszkolić własne umiejętności pod okiem instruktora. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie stacji narciarskiej Paczoskowo.

 

Ośrodek narciarski w Przywidzu

Jeszcze bliżej z Trójmiasta jest to Przywidza. Zjedziemy tam stokiem o długości ponad 600 m, który jest dośnieżany i oświetlony. Ponadto w Przywidzu działa szkółka narciarska, specjalny snowpark oraz trasa biegowa dla narciarzy. Grupy mogą też skorzystać z kuligów, a wyczerpani jeżdżeniem odpoczniemy w karczmie, której specjalnością są pierogi. Ośrodek czynny jest codziennie w godz. 9.00-21.00.

Jeden zjazd w dni powszednie kosztuje 2 zł (1,60 zł ulgowy), w weekend cena jest wyższa o 0,50 zł (0,40 zł w przypadku ulgowych skipassów). Za wypożyczenie kompletu narciarskiego do 2 godzin zapłacimy 25 zł. Więcej informacji na stronie ośrodka narciarskiego w Przywidzu.

 

Stok narciarski w Sopocie

By pojeździć na nartach, nie trzeba wcale wyjeżdżać za miasto. W centrum Sopotu na Łysej Górze do dyspozycji mamy prawie 290 m sztucznie dośnieżanego stoku z wyciągiem orczykowym. Na stoku znajdują się specjalne hopki, a wieczorem zjazdy są doświetlone. Jest też wypożyczalnia nart oraz szkółka narciarska. A po jeździe można skorzystać z oferty restauracji Sabat. Stok działa przez siedem dni w tygodniu od godz. 9.00 do 21.00.

Jeden zjazd w na Łysej Górze w Sopocie kosztuje 2 zł. Przy wykupieniu 10 zjazdów, jeden dostaniemy gratis. Koszt wypożyczenia nart zaczyna się od 25 zł za pierwsze dwie godziny, a godzinna lekcja jazdy z instruktorem to 60 zł. Szczegóły na stronie wyciągu narciarskiego w Sopocie.

 

Wyciąg narciarski Amalka w Sulęczynie

W Sulęczynie narciarze mają do dyspozycji stok orczykowy długości 260 m, który jest sztucznie naśnieżany. Działa tam wypożyczalnia sprzętu, a także mała gastronomia. Można, po wcześniejszym umówieniu, skorzystać też z lekcji jazdy z instruktorem. Stok narciarski w Sulęczynie działa przez siedem dni w tygodniu w godz. 10.00-22.00.

W Amalce skipassy podzielone są według pory dnia i dna tygodnia. Na przykład za karnet ważny od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-22.00 zapłacimy 70 zł (60 zł za ulgowy). Natomiast koszt skipassa na 10 zjazdów to 13 zł. Więcej informacji o cenniku na stronie wyciągu narciarskiego Amalka.

 

Ośrodek narciarski Trzepowo

W Trzepowie działają trzy stoki narciarskie: dwa o długości 300 m oraz wyciąg szkoleniowy o długości 100 m, które są dośnieżane i doświetlane. Do dyspozycji są też najdłuższe na Pomorzu tory do snowtubingu, czyli jazdy na oponach. Przy ośrodku działa też narciarskie przedszkole i szkółka, jednak na jazdę szkoleniową trzeba wcześniej się umówić. W Trzepowie w dni powszednie można jeździć od godz. 10.00 do 22.00, a w weekendy od godz. 9.00.

Cena jednego zjazdu w Trzepowie to 1,65 zł (1,50 zł ulgowy) w dni powszednie, a 2,20 zł (2 zł ulgowy) w weekendy. Można też kupić karnety czasowe. Za nielimitowaną jazdę w godz. 16.00-22.00 zapłacimy 75 zł lub 60 zł (skipass ulgowy). Koszt wypożyczenia kompletu narciarskiego to 25 zł za pierwsze dwie godziny. Więcej informacji na stronie stoku narciarskiego Trzepowo.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.