Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyłoniło projekty, które otrzymają dofinansowanie z Funduszy norweskich

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyłoniło projekty, które otrzymają dofinansowanie z Funduszy norweskich

EEA_logo

 

POLNOR 2019 i POLNOR CCS 2019 to konkursy finansowane w ramach III edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) w ramach programu „Badania stosowane”.

W obu konkursach konkurencja była bardzo duża. O dofinansowanie zabiegało ponad 90 polsko-norweskich konsorcjów. Ostatecznie w głównym konkursie POLNOR do dofinansowania rekomendowano 38 spośród 74 zgłoszonych projektów, na łączną kwotę ponad 49,7 milionów euro. W towarzyszącym mu konkursie POLNOR CCS, który skupia się wokół wychwytywania i składowania dwutlenku węgla, wybrano 6 spośród 17 wniosków, a suma dofinansowania to ponad 11,7 milionów euro.

Wśród podmiotów z wojewódzwa pomorskiego dofinansowanie mogą otrzymać m.in. Politechnika Gdańska, Port Gdynia S.A., Uniwersytet Morski w Gdyni, Instytut Maszyn Przepływowych oraz Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.

Z szczegółowymi wynikami konkursów można zapoznać się tutaj:

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.