Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Namioty do triażu stanęły przed słupskim szpitalem, a pomogła w tym Straż Pożarna. Są też kontenery do izolacji chorych

Namioty do triażu stanęły przed słupskim szpitalem, a pomogła w tym Straż Pożarna. Są też kontenery do izolacji chorych

Namioty triażowe przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku.

Charakterystyczne pomarańczowe namioty Straż Pożarna ustawiła na parkingu przed Szpitalem Wojewódzkim w Słupsku. Będzie w nich przeprowadzny wstępny triaż pacjentów. Wszystko po to, aby uniknąć rozprzestrzenienia sią wirusea na terenie stacjonarnej izby przyjęć.

 

W kontenerach będą izolowani chorzy na COVID-19.

Punkt segregacji

Wraz z rozwojem epidemii, przed polskimi szpitalami stawiane są pomarańczowe, półokrągłe namioty. Tzw. polowe izby przyjęć, to miejsca gdzie przeprowadzana jest wstępna segregacja pacjentów. Chodzi o to, aby osoby, które mogą być zakażone koronawirusem nie zaraziły innych pacjentów i personelu w stacjonarnej izbie przyjęć. – Dzięki ustawieniu namiotów i kontenerów do minimum ograniczymy możliwość wejścia na teren szpitala osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem – wyjaśnia Jacek Wojcikiewicz, dyrektor medyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. W namiotach będzie się odbywał tzw. pretriaż. To wstępna ocena pacjentów, czy są podejrzani o COVID-19, czy też nie – Jeżeli pacjent nie będzie podejrzewany o zachorowanie trafi na normalny SOR w budynku szpitala- zaznacza Wojcikieicz. W ciągu godziny można sprawdzić w ten sposób ok. 12 osób

 

Strażacy ustawiają namioty triażowe przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Słupsku. Fot. mat. pras szpitala.

 

– Dzięki ustawieniu namiotów i kontenerów do minimum ograniczymi możliwość wejścia na teren szpitala osób podejżanych o zakażenie koronawirusem – wyjaśnia Jacek Wojcikiewicz, dyrektor medyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Namioty pełnią fukncję pretriażu. – To wstępna ocena pacjentów czy są podejżani o COVID-19 czy też nie – w Jeżeli pacjent nie będzie podejżany o zakażenie koronawirusem trafi na normalny SOR w budynku szpitala. W ciągu godziny można w nich sprawdzić ok. 12 osób.

 

Miejsce izolacji

Obok namiotów ustawione zostały kontenery mieszkalne. – Przeznaczone będą dla pacjentów podejrzanych o zakażenie COVID-19. – Taki pacjent trafi do izolacji w kontenerze. Jeśli wynik testu będzie ujemny, zostanie on przyjęty do szpitala – informuje Wojcikiewicz. Jeśli natomiast wynik będzie dodatni to taki pacjent zostanie odwieziony do szpitala jednoimiennego lub odesłany do izolatorium albo izolacji domowej.

 

Montaż kontenerów do izolacji osób podejżanych o zakażenie koronawirusem. Fot. mat. pras szpitala.

Kontenery słupski szpital wystawił we własnym zakresie. Namioty wystawiła straż pożarna. Pacjenci przyjmowani są od 9 kwietnia.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.