Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Największy fenomen sztuki baletowej na scenie w Słupsku. „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Royal Lviv Ballet

Największy fenomen sztuki baletowej na scenie w Słupsku. „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Royal Lviv Ballet

Dziadek do orzechów, dwójka tancerzy

Chcesz zobaczyć największy fenomen sztuki baletowej? Pragniesz przenieść się do baśniowej krainy tańca i muzyki? Daj się porwać magii świateł i urzekającej scenografii, zobacz imponującą choreografię i olśniewające kostiumy wyjątkowych tancerzy.

 

Royal Lviv Ballet, 7 grudnia 2019 r. zaprezentuje w Słupsku arcydzieło sztuki baletowej — „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. To widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym.

 

„Dziadek do orzechów”

To największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad 100 lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Spektakl powraca na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Poprzez fabułę i muzykę Piotra Czajkowskiego wprowadza nas w świąteczny nastrój i sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii…. Baśniowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy, choreografia, piękna scenografia, a przede wszystkim perfekcja wykonania sprawiają, że spektakl jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy.

 

Wyzwanie dla artystów

Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, to również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi uczestników do baśniowej krainy tańca i muzyki. Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie baśniowego wyrazu. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują wirtuozerię twórców i tancerzy baletu. 

 

Royal Lviv Balet

Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu, sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków, czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć ani o nich zapomnieć: Wrażeń i emocji nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Arcydzieło zaprezentuje Royal Lviv Ballet. Royal Lviv Ballet – zespół złożony z solistów rosyjskich (Maryjski, Bolshoi) i ukraińskich (Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu pełnią Pavlo Stalinski – solista i choreograf Bolshoi Ballet, Honorowy Artysta Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk – solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.

 

 

 

Dziadek do orzechów

  • 7 grudnia 2019 r., sobota, godz. 19.00
  • Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
  • ul. Jana Pawła II 3
  • Słupsk
  • czas trwania spektaklu: 2 godziny + 15 min przerwy
  • wiek odbiorców: od 3 lat
  • bilet ulgowy w cenie 95 zł. dotyczy dzieci do 12 r.ż. i seniorów od 60 r.ż.; dzieci w wieku 3-4 lat – wejście bezpłatne pod warunkiem, że siedzą na kolanach u rodzica lub opiekuna

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.