Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Największe przeboje Kayah w kameralnym wydaniu z kwartetem smyczkowym. Święto muzyki kameralnej w Centrum św. Jana

Największe przeboje Kayah w kameralnym wydaniu z kwartetem smyczkowym. Święto muzyki kameralnej w Centrum św. Jana

Kayah & Royal String Quartet

Koncert Kayah z największymi jej przebojami w unikatowym wydaniu kameralnym z Royal String Quartet będzie miał miejsce 29 czerwca 2017 r. w Centrum Świętego Jana w Gdańsku (godz. 20.30) w ramach święta muzyki kameralnej 6. Euro Chamber Music Festival Gdańsk.

 

Początkiem współpracy wybitnych artystów był koncert w ramach Festiwalu Kwartesencja w listopadzie 2008 r. w warszawskiej Fabryce Trzciny. Na tę okazję zostały przygotowane zupełnie nowe aranże znanych utworów Kayah. Dzięki niespotykanemu, bardzo akustycznemu składowi muzyków, dodatkowej dawce emocjonalnej i niezwykłej oprawie świetlno-scenograficznej, koncert zachwycił publiczność. Zaowocował również entuzjastycznie przyjętą zamkniętą trasą koncertową na przełomie maja i czerwca 2009. Wykonanie utworu „Testosteron” w tym składzie podczas Festiwalu w Opolu w 2009 r. wywołało lawinę gratulacji. Połączenie brzmienia klasycznego kwartetu smyczkowego z charyzmatycznym i emocjonalnym głosem Kayah gwarantuje niezapomniane przeżycia.

 

Kayah

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Swój debiutancki album „Kamień” wydała w 1995 r. i do tej pory ma na koncie 8 albumów („Kamień”, „Zebra”, „Kayah i Bregovic”, „JakaJaKayah”, „StereoTyp”, „The Best & the Rest”, „MTV Unplugged” i najnowszy – „Skała”). W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu i albumu. W 2007 r. wydała DVD „Kayah – MTV Unplugged”, zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Po niecałym miesiącu sprzedaży, płyta „Skała” uzyskał status platynowej.
 

 

Royal Quartet

Kwartet tworzą : Izabella Szałaj-Zimak, Elwira Przybyłowska, Marek Czech, Michał Pepol. Ten wszechstronny i dynamicznie rozwijający się zespół zyskał reputację jednego z najciekawszych kwartetów młodego pokolenia na świecie. Zdobył wiele nagród na międzynarodowych konkursach, nagrał 8 płyt, z czego ostatnia – wydana w 2009 r. przez brytyjski Hyperion, zdobyła status płyty miesiąca w magazynie BBC Music. Zespół koncertuje w najlepszych salach na całym świecie (m.in. Wigmore Hall, Concertgebouw), często towarzysząc wybitnym artystom, takim jak Mark Padmore, Stepehen Kovacevich czy Angela Hewitt. Od 2004 r. Royal Quartet jest organizatorem Kwartesencji – własnego festiwalu w Warszawie, na którym miała miejsce premiera unikatowego projektu we współpracy z Kayah, co dało początek ścisłej współpracy muzyków i zaowocowało nagraniem wspólnej bardzo emocjonalnej płyty.
 

 

Euro Chamber Music Festival Gdańsk

To międzynarodowe święto muzyki kameralnej odbywające się nieprzerwanie od 2012 r. Na wielu wydarzeniach 6. edycji wystąpi nie mniej niż 40 artystów, jak m.in. Kayah, Royal String Quartet, Jerzy Stuhr, polski wirtuoz skrzypiec Janusz Wawrowski, Bertrand Braillard (solista orkiestry narodowej Francji), światowej sławy włoski flecista Giuseppe Nova… Nie zabraknie również utalentowanej młodzieży, laureatów konkursów międzynarodowych, jak i nowych nadzei podczas wyjątkowego w Polsce 3. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych, organizowanego w ramach festiwalu. Niezwykle urozmaicony repertuar koncertów obejmie szeroki wachlarz epok i gatunków muzycznych.

 

 

Kayah & Royal String Quartet podczas Euro Chamber Music Festival

  • 29 czerwca 2017 r., czwartek, godz. 20.30
  • Centrum św. Jana
  • ul. Świętojańska 50
  • Gdańsk
  • bilety: 100-70 zł

Więcej informacji:  Euro Chamber Music Festival

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.