Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Największa na świecie kolekcja niedostępna przez rok. Prace konserwatorskie dzieł Witkacego

Największa na świecie kolekcja niedostępna przez rok. Prace konserwatorskie dzieł Witkacego

Witkacy, Portret

W Muzeum Pomorza Środkowego, w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku tylko do 1 października 2017 r. można oglądać prace należące do największej na świecie kolekcji dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Dzieła będzie można ponownie zobaczyć dopiero za rok w innym miejscu.

 

Ponad 260 obrazów, archiwalia, pierwodruki i fotografie zostaną przygotowane do prezentacji w nowej siedzibie w rewitalizowanym Białym Spichlerzu przy ulicy Partyzantów, w którym – obok Witkacego – znajdą się m.in. ekspozycje poświęcone sztuce współczesnej i powojennemu osadnictwu w regionie. Obrazy zostaną poddane specjalistycznym działaniom konserwatorskim, a także zyskają oprawy zabezpieczające je przed zniszczeniem i będą dopasowane do nowej aranżacji. Prace potrwają około roku. Kolejna odsłona słupskiej kolekcji nastąpi dopiero jesienią 2018 r.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.