Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Najstarszy i największy cykl zawodów też na Pomorzu. Zapisy na 8. Garmin Iron Triathlon 2019 trwają

Najstarszy i największy cykl zawodów też na Pomorzu. Zapisy na 8. Garmin Iron Triathlon 2019 trwają

Mężczyzna biegnący nad jeziorem

Lubisz biegać, pływać czy jeździć na rowerze? Jesteś amatorem, a może jesteś maratończykiem? Jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności, zapisz się i weź udział w ósmej już edycji zawodów triathlonowych. W województwie pomorskim odbędą się w Stężycy 29 czerwca 2019 r.

 

W tym roku będzie wiele niespodzianek, z których najważniejszą jest wprowadzenie ośmiu etapów zmagań.

 

O zawodach

Po raz ósmy triathloniści będą mogli wziąć udział w Garmin Iron Triathlon – najstarszym i największym cyklu zawodów triathlonowych organizowanych w Polsce. Wydarzenie przyciąga tysiące zawodników z całej Polski debiutantów, amatorów tej dyscypliny i profesjonalistów.

Inauguracja cyklu ponownie odbędzie się 26 maja 2019 r. w Płocku. Następnie zawodnicy spotkają się w Ślesinie (9 czerwca 2019 r.), Augustowie (16 czerwca 2019 r.), Stężycy (29 czerwca 2019 r.), Gołdapi (14 lipca 2019 r.), Elblągu (28 lipca 2019 r.) i Chodzieży (4 sierpnia 2019 r.). Wyścigi zakończą się wielkim finałem w Nieporęcie 31 sierpnia 2019 r.

Zapisy na cały cykl.

 

Dystanse do wyboru

Zawodnicy będą mogli rywalizować na jednym trzech dystansów. We wszystkich miejscowościach odbędą się zmagania na dystansach: 1/4 IM, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania oraz o połowę krótszym 1/8 IM (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu). W wybranych lokalizacjach triathloniści będą mieli do wyboru dodatkowo dystans średni, czyli 1/2 IM: 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1, km biegu. Będzie też możliwość wystartowania w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy i zawodniczki w klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych oraz klasyfikacji open Garmin Iron Triathlon 2019. Do klasyfikacji końcowej zostanie zliczona suma czterech najlepszych czasów podczas całego cyklu. Dzięki takiemu rozwiązaniu na popularnej ćwiartce triathloniści będą mogli ukończyć tzw. Ironmana na raty, a także połówki na raty, dla tych, którzy ścigać się będą na dystansie 1/8 IM oraz podwójnego IM dla osób rywalizujących na połówce.

 

Zawody dzieci i bitwa płci

Najmłodsi tradycyjnie będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids, na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Podczas triathlonu odbędzie się rywalizacja battle of the sexes, czyli tzw. bitwa płci – połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn na dystansie 1/4 IM, w której do wygrania będą wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów cyklu. W battle of the sexes walka toczy się o wirtualne pokonanie mistrzów świata. Łączny czas czterech najlepszych wyników na dystansie 1/4 IM pierwszego mężczyzny oraz pierwszej kobiety zostaną porównane z wynikami osiągniętymi przez aktualnych Mistrzów Świata z Hawajów z 2018 r. Zawodnik i zawodniczka, którzy po tym porównaniu czasów osiągną wynik najbardziej zbliżony do Patricka Lange (07:52.39) oraz Danieli Ryf (08:26.18, lub ten, kto pokona wyznaczony czas z większą przewagą zwycięży w klasyfikacji generalnej cyklu. W ten sposób wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik lub zawodniczka całego cyklu.

 

Garmin Iron Triathlon

  • 29 czerwca 2019 r., sobota
  • Stężyca

Zobacz: Garmin Iron Triathlon

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.