Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/57675c7a-76e8-4d22-9de6-f756ae058003.jpg Najpiękniejsze jachty, łodzie motorowe, najszybsze skutery i nowoczesny sprzęt… Luksusowy zawrót głowy w Gdyni

Najpiękniejsze jachty, łodzie motorowe, najszybsze skutery i nowoczesny sprzęt… Luksusowy zawrót głowy w Gdyni

Jachty w hali

Spotkania ze znakomitymi postaciami m.in. kpt Krzysztofem Baranowskim, żeglarzem i instruktorem Szymonem Kuczyńskim, Mariuszem Koperem i Hanną Leniec, którzy opłynęli Antarktydę szlakiem wód przybrzeżnych, a także okazja do podziwiania jachtów, łodzi i sprzętu żeglarskiego – to zapowiedz czterodniowego święta w gdyńskiej marinie. 13. Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda rozpoczną się 9 i potrwają do 12 sierpnia 2018 r.

 

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się w gdyńskiej marinie, w czwartek o godzinie 13.00.

 

Najdroższe i najbardziej luksusowe

Głównym celem Targów Wiatr i Woda na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – na wodzie.

W gdyńskiej marinie będzie można zobaczyć jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni. W halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu będą produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów.
 


Spotkania ze znakomitymi żeglarzami i pokazy

O żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać będzie kapitan Krzysztof Baranowski, autor koncepcji
i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca Szkoły pod Żaglami oraz autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu. Redakcja „Żagli” zaprosi na spotkanie z Mariuszem Koperem i Hanną Leniec, którzy w załogowym rejsie jachtem Katharsis II opłynęli Antarktydę szlakiem wód przybrzeżnych. Z gośćmi targów spotka się także Szymon Kuczyński, żeglarz samotnik, instruktor i popularyzator żeglarstwa, który niedawno wrócił z samotnego rejsu dookoła świata. Na stoisku stoczni Northman Szymon Kuczyński zaprezentuje swój jacht Atlantic Puffin (Maxus 22), którym dwukrotnie opłynął świat. Ponadto, w basenie mariny będą pokazy technik ratowniczych przygotowane przez WOPR.

Nominacje i nagrody

Podczas targów, już po raz dziewiąty, w sobotę, 11 sierpnia, przyznana zostanie nagroda w konkursie Gdynia Yacht Design. Konkurs powołano, by promować doskonałe wzornictwo w branży sportów wodnych. Jury dokona wyboru najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego, prezentowanego na Targach. Jurorami będą: malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek Hanna Bakuła, projektant i konstruktor jachtów z pasji, z zawodu architekt Leszek Gonciarz,  doktor sztuki, projektant, główny designer PESA Bartosz Piotrowski , żeglarz, specjalista w dziedzinie jachtów żaglowych i motorowych, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle” Stanisław Iwiński (sekretarz jury) oraz dyrektor Targów Wiatr i Woda Jacek Oryl. Na targach zostaną też ogłoszone nominacje w konkursie Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2019 organizowanym przez redakcję „Żagli”.

 

13. Targi Wiatr i Woda 

  • 9-12 sierpnia 2018 r., czwartek-niedziela, godz. 11.00
  • marina
  • al. Jana Pawła II 13A
  • Gdynia

Bilety:

  • normalny – 10 zł
  • ulgowy – 5 zł
  • rodzinny – 18 zł
  • dzieci do 12 lat – wstęp wolny

Zobacz: Targi Wiatr i Woda 

Targi Wiatr i Woda  _baner

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.