Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Największe odkrycie ostatnich lat to dinozaur w bursztynie. „Pióra i ogon wielkości zapałki” [AMBERIF W GDAŃSKU]

Największe odkrycie ostatnich lat to dinozaur w bursztynie. „Pióra i ogon wielkości zapałki” [AMBERIF W GDAŃSKU]

Ogon dinozaura zatopiony w bursztynie

Ponad 470 wystawców branży jubilerskiej z 18 krajów zaprezentuje w Gdańsku swoje wyroby. 24. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif rozpocznie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo 22 marca 2017 r. i po trwa 4 dni.

 

Targi mają charakter branżowy, są dostępne wyłącznie dla osób i firm związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową. W ich trakcie odbędą się branżowe seminaria, warsztaty, wernisaże, wystawy, premierowe publikacje, a także rzadka okazja do spotkania z cenionymi na świecie specjalistami. Jednym z ostatnich odkryć będzie informacja o fragmencie dinozaura zatopionego w bursztynie.

 

Dinozaur zatopiony w bursztynie

Podczas Amberifu zaprezentowane będą najnowsze odkrycia. Dyrektor Niemieckiego Stowarzyszenia Gemmologicznego dr Ulrich Henn przedstawi nowe sposoby zmieniania właściwości kamieni szlachetnych i metody ich rozpoznawania. O głośnym znalezisku prof. Bo Wang z Chińskiej Akademii Nauk w Nankinie – pierwszym dinozaurze zmumifikowanym w bursztynie birmańskim – opowiedzą dr Jacek Szwedo z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Hui Jiang z Chińskiej Akademii Nauk. Doskonale zachowany fragment ogona dinozaura jest wielkości zapałki, a pokrywają go długie, rozgałęzione pióra. Co istotne w bursztynie najdrobniejsze szczegóły zachowane są trójwymiarowo.

 

 

Czym jest Amberif?

To najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu biznes spotyka się ze sztuką, tu rodzą się twórcze pomysły i idee, tu prezentowane są najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie. Główną atrakcją targów będzie wieczorna Gala Bursztynu i Mody Amber Look Trends & Styles 2017.

  Stoiska targowe podczas Amberifu

Stoiska targowe podczas Amberifu. Fot. źródło: http://amberif.amberexpo.pl

Międzynarodowe spotkania biznesowe

Podczas targów przedstawiciele branży jubilerskiej z  Rosji, Niemiec, Chin, Wielkiej Brytanii, USA, Łotwy, Czech, Litwy i Ukrainy, Danii, Szwecji, Austrii, Węgier, Finlandii, Francji, Włoch i Polski będą mieli szansę wymienić się doświadczeniem, nawiązać nowe relacje biznesowe i poznać aktualne trendy w modzie jubilerskiej, odważnymi skojarzeniami, zaskakującym łączeniem materiałów. Wystawcy to głównie producenci złotej i srebrnej biżuterii z bursztynem oraz jubilerzy pracujący z kamieniami szlachetnymi i diamentami. Organizatorzy przewidują, że targi odwiedzi 7 tys. osób.

 

Najnowsze trendy

Targi Amberif to jedno z wiodących w Europie spotkań branży jubilerskiej. Ofertę zaprezentuje ponad 470 wystawców, w tym małe pracownie, jak i duże firmy jubilerskie: producenci złotej i srebrnej biżuterii z bursztynem, kolorowymi kamieniami i diamentami.

– Najwspanialsze rzeczy zdarzają się na styku kultur – i takim właśnie miejscem jest Amberif – zauważa Ewa Rachoń, dyrektor projektu. – W propozycjach projektantów wyczuwa się inspiracje dalekim wschodem, głęboką znajomość rodzimych surowców, szturmem wchodzą nowe technologie. Uwagę zwraca liczniejsza niż zwykle reprezentacja producentów luksusowych zegarków oraz przedstawicieli dynamicznie rozwijającego się sektora technicznego: maszyn, narzędzi i nowych technologii złotniczych – dodaje.

Podczas targów zostanie zaprezentowany wyjątkowy album autorstwa prof. Sławomira Fijałkowskiego Trend Book 2017+ systematyzujący aktualne trendy w biżuterii i wzornictwie. W Galerii Projektantów będzie można zobaczyć nowatorskie wzornictwo.

Program targów


24. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif

  • 22-25 marca 2017 r., środa- sobota
  • AmberExpo Centrum Wystawienniczo-Kongresowe
  • ul. Żaglowa 11
  • Gdańsk

Zobacz: Amberif

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.