Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Najlepsze grupy z całej Polski i cztery dni z improwizacją. Gdański Festiwal Impro Podaj Wiosło

Najlepsze grupy z całej Polski i cztery dni z improwizacją. Gdański Festiwal Impro Podaj Wiosło

Podaj Wiosło

Utwory zrodzone z zakamarków duszy i sugestii publiczności, benefis, spotkanie po latach, rozliczenie z przeszłością. Nie przegap jednego z najlepszych wydarzeń komediowych w kraju od 4 do 7 kwietnia 2019 r.

 

Formy długie. Gry improwizowane. Absurd, piosenki, emocje. Mnóstwo sugestii rzucanych przez publiczność. Impro dla dzieci oraz  muzyczne improwizacje. Płyń i Podaj Wiosło! Kiedy i gdzie? W Gdańsku od 4 do 7 kwietnia 2019 r.

 

Co to jest impro?

Impro to forma przedstawienia, w którym aktorzy grają bez przygotowanego wcześniej scenariusza. W tworzenie improwizowanego spektaklu zaangażowana jest pomysłowość występujących aktorów i zgromadzonej publiczności. Widzowie narzucają, podpowiadają, sugerują kierunki, w których rozwijają się postacie i fabuła. Ta twórcza współpraca owocuje nieobliczalnymi i niepowtarzalnymi występami.

 

Kogo będzie można zobaczyć i posłuchać?

W tym roku na scenie będzie można widzów i współuczestników będą bawić: Improkracja (Wrocław), Niplodram (Warszawa), W Gorącej Wodzie Kompani (Trójmiasto), Impro Atak (Łódź), Klancyk! (Warszawa), Grupa AD HOC (Kraków) wraz z gośćmi specjalnymi – Abelardem Gizą oraz Wojciechem Tremiszewskim, irga (Wrocław), Bez Wyjścia (Trójmiasto/Kraków), SzaFoFe (Trójmiasto), Piano Impro Szał (Warszawa)

 

Wiosełko, czyli coś dla najmłodszych widzów

W tym roku wspólne improwizowanie odbędzie się w hotelu Logos. Tam swoje umiejętności zaprezentują uczestnicy warsztatów impro, prowadzonych przez Małgorzatę Tremiszewską. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00. Uczestnicy najpierw  pobawią się wyobraźnią i stworzą parę bohaterów, a następnie spróbują rozwiązać kryminalną zagadkę.

 

Początki

Nazwa festiwalu Podaj Wiosło wzięła się z niegdysiejszego spektaklu Teatru Wybrzeżak pod takim tytułem. Spektakl (show) wymyślony i wyreżyserowany przez Marzenę Nieczuję-Urbańską grany był przez wybrzeżaków w latach 1997-2002 na różnych scenach Gdańska (w tym w Teatrze Miniatura). Była to w części improwizowana parodia telewizyjnego talk show, ze śmiejącym się z własnych dowcipów o babie prowadzącym, który gościł w swoim programie bardzo dziwnych gości. Przez lata grania spektaklu, skeczo-scenki z gośćmi zmieniały się. Pozostawał natomiast absurd, głupawka, idiotyczny prowadzący i rozwałka studia na koniec w wykonaniu Lordów z Ciemności. I edycja festiwalu zakończyło się nowym Podaj Wiosłem, w nieco nowym kształcie, z udziałem gości festiwalowych, czyli improwizatorów z Polski. Ale z tym samym prowadzącym, Wojciechem Tremiszewskim oraz z tą samą reżyser Marzeną Nieczują-Urbańską.

 

 

VIII Gdański Festiwal Impro Podaj Wiosło
IV Ogólnopolski Przegląd Impro dla Dzieci Wiosełko
III Podaj Dźwięk

 • 4-7 kwietnia 2019 r.
 • Pub Spółdzielnia
  ul. Abrahama 7
  Gdańsk-Wrzeszcz
 • Teatr Miniatura
  ul. Grunwaldzka 16
  Gdańsk-Wrzeszcz
 • Klub Festiwalowy 
  hotel Logos
  ul. Jana Uphagena 28
  Gdańsk-Wrzeszcz

 

Więcej informacji:

 

Program

4 kwietnia 2019 r., czwartek
Pub Spółdzielnia
godz. 20.00 – Otwarte DżemoGranie Adama i Suchego

5 kwietnia 2019 r., piątek
Teatr Miniatura
godz. 18.00 – Szafofe, Improkracja
godz. 20.00 – Piano Impro Szał, W Gorącej Wodzie Kompani

Klub Festiwalowy
godz. 22.30 – Szabłonka, Ferment, Pro Forma

 

6 kwietnia 2019 r., sobota
Teatr Miniatura
godz. 18.00 – Bez Wyjścia – Klancyk
godz. 20.00 – irga, Pół Wieku Muzyki

Klub Festiwalowy
godz. 23.00 – Walentynowicz i jego brat, Trzy Słowa, Tamburym

 

7 kwietnia 2019 r., niedziela
hotel Logos
godz. 15.00 – Wiosełko dla dzieci

Teatr Miniatura
godz. 18.00 – Niplodram, Ad Hoc z Wojciechem Tremiszewskim i Abelardem Gizą
godz. 20.00 – Impro Atak, Grand Final

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.