Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Najlepsi młodzi fryzjerzy i bursztynnicy Pomorza wyróżnieni

Najlepsi młodzi fryzjerzy i bursztynnicy Pomorza wyróżnieni

Wiesław Szajda, prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw. i Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego

24 pomorskich przedsiębiorców, 16 młodych fryzjerów i barber i 4 bursztynników zostało wyróżnionych przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka i wojewodę pomorskiego Dariusza Drelicha.

 

Młodzi, zdolni rzemieślnicy zostali docenieni za kreatywność, innowacyjność i talent. Podziękowano również pomorskim przedsiębiorcom za tworzenie nowych miejsc pracy.

W Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku, 6 kwietnia 2017 r. zostały wręczone listy gratulacyjne dla regionalnych przedsiębiorców za działalność społeczną, charytatywną, szkoleniową i gospodarczą.

– Pragniemy zaoferować naszą wiedzę i doświadczenie płynące z codziennego prowadzenia działalności gospodarczej oraz funkcjonowania organizacji samorządu gospodarczego do wykorzystania w pracach legislacyjnych – powiedział Wiesław Szajda, prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Listry gratulacyjne za wkład w rozwój samorządu gospodarczego i pielęgnowanie rzemieślniczych tradycji, za działalność charytatywną i społeczną otrzymali:

  • Krystyna Błażewicz
  • Jan Dzikowski
  • Andrzej Dziubek
  • Brunon Gajewski
  • Mariusz Gwóźdź
  • Marek Jendruszewski
  • Waldemar Karpiński
  • Barbara Kłos
  • Grzegorz Knitter
  • Jarosław Mikołajczyk
  • Edmund Niklas
  • Ryszard Perzanowski
  • Zbigniew Stojałowski
  • Tadeusz Sychowski
  • Piotr Waga
  • Zenon Wolny
  • Wojciech Zwiernik

Listry gratulacyjne za działalność szkoleniową i społeczną otrzymali:

  • Ewa Białogłowska
  • Dagmara Kleszcz
  • Joanna Kuzas-Jakuszewka
  • Henryk Mosiejko
  • Waldemar Sawa

Listry gratulacyjne za intensywny rozwój, nowoczesność i profesjonalizm zarządzania firmą otrzymali:

  • Steffen Zimny – prezes Zarządu Firmy Steico
  • Tadeusz Zdunek – prezes Grupy Zdunek sp. z o.o.

Doceniono też młodych fryzjerów, którzy coraz częściej zdobywają międzynarodowe uznanie.

– Cieszę się, że szkolnictwo zawodowe powraca, a nawet przeżywa rozkwit – tymi słowami zwrócił się marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk do młodych fryzjerów i barberów, a także ich nauczycieli. – A wyróżnienia, które mam okazję wręczać świadczą o wysokim poziomie i coraz lepszym kształceniu Was, przyszłych stylistów – dodał marszałek.

Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie 2016

  • kategoria juniorzy – Olga Stodulska – I wicemistrz Polski we fryzjerstwie damskim oraz Międzynarodowy Mistrz Wali, mistrz szkolący Joanna Kuzas-Jakuszewska
  • kategoria seniorzy – Elżbieta Kozłowska – I miejsce „fryzura z rozpuszczonych długich włosów” oraz I miejsce „włosy spięte do góry” we fryzjerstwie damskim
  • Wojciech Karwat – mistrz Polski w barberingu

52. Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego

  • Dominika Szutko – I miejsce uczesanie fryzury wieczorowej z długich włosów, mistrz szkolący Elżbieta Kozłowska
  • Magdalena Piecek – II miejsce uczesanie fryzury wieczorowej z długich włosów, mistrz szkolący Dagmara Kleszcz
  • Ewa Plichta Gdańsk – II miejsce uczesanie fryzury wieczorowej pokonsumenckiej, mistrz szkolący Piotr Pieper

uczniowie Henryka Mosiejki – mistrza szkolącego z Wejherowa

  • Natalia Bilińska – I miejsce wyciskanie fal na mokro
  • Maria Czereda – I miejsce uczesanie fryzury konsumenckiej (dzienna)  oraz I miejsce uczesanie fryzury wieczorowej po konsumenckiej oraz IV miejsce Mistrzostwa Polski Fryzjerstwa Polskiego Junior Fryzjerstwo Damskie
  • Aleksandra Grzenkowicz – II miejsce wyciskanie fal na mokro
  • Marta Jereczek – II miejsce wyciskanie fal na mokro oraz III  miejsce uczesanie fryzury klasycznej we fryzjerstwie męskim
  • Joanna Tempska – II miejsce Uczesanie fryzury konsumenckiej i III miejsce  uczesanie fryzury wieczorowej z długich włosów
  • Justyna Konkol – III miejsce czesanie fryzury konsumenckiej oraz III miejsce uczesanie fryzury wieczorowej po konsumenckiej
  • Kewin Karczewski – fryzjerstwo męskie I miejsce modelowanie długich włosów oraz I miejsce uczesanie fryzury klasycznej
  • Klaudia Melcer – fryzjerstwo męskie II miejsce modelowanie długich włosów oraz II miejsce uczesanie fryzury klasycznej

Otwarty Konkurs Międzyszkolny Open Hair Cup 2016 – I miejsce 3-osobowe drużyny

  • Anna Rydlewska
  • Wioleta Zybert
  • Natalia Podgórska

Szkoły – za mistrzowskie przygotowanie młodzieży do konkursów branżowych

Otwarty Konkurs Międzyszkolny Open Hair Cup 2016

  • Beata Wierzba – dyrektor Pomorskich Szkół Rzemiosł w Gdańsku– I miejsce 3-osobowe drużyny
  • Grzegorz Urowski – dyrektor Powiatowego – II miejsce 3-osobowe drużyny Zespołu Szkół nr 3 w Kościerzynie
  • Dorota Bajor – dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu– III 3-osobowe drużyny

Wyróżniono także bursztynników i rzemieślników.

Ogólnopolski Konkurs „Bursztynowe Rzemiosło” 2016

  • kategoria seniorzy – Leszek Jerzy Sobiech – I miejsce za pracę „Owoce morza”
  • Agnieszka Mroczkowska – II miejsce za pracę „Nawigator Bursztynnika” oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Złoto i Srebro w Rzemiośle 2016 za pracę „Skarabeusze odkrywcy Tutenchamona”
  • Krystian Pisarski – II miejsce za pracę „Nautilus”
  • Marcin Motog – III miejsce za pracę „Bursztynowe upojenie”

Złoto i Srebro w Rzemiośle 2016 r.

  • kategoria seniorzy – Kornel Krajewski – III miejsce za pracę „Pryzmat 39″

Wojewódzki Turniej w Lutowaniu Ręcznym w 2016 r.

  • Dawid Potęga – II miejsce
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.