Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nagroda Polskiej Rady Biznesu dla firmy z Pomorskiego. Przedsiębiorca, który jest wzorem dla innych

Nagroda Polskiej Rady Biznesu dla firmy z Pomorskiego. Przedsiębiorca, który jest wzorem dla innych

Przemysław Gacek, Bartosz Pilitowski, ks. Adam Boniecki i Zenon Ziaja na gali wręczenia Nagród Polskiej Rady Biznesu

Zenon Ziaja, założyciel i prezes Zakładu Produkcji Leków Ziaja, otrzymał Nagrodę PRB w kategorii Sukces. Wyróżnienie przyznawane jest za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek. W swojej kategorii pokonał założyciela sieci lodziarni Zbigniewa Grycana oraz Przemysława Gacka, który 18 lat temu stworzył serwis internetowy Pracuj.pl.

 

Nagrody Polskiej Rady Biznesu nazywane są biznesowymi Oscarami. Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas gali, 21 maja 2018 r. w Warszawie. – Chcemy uhonorować przedsiębiorców, którzy są wzorem i inspirują innych swoją postawą– mówił podczas uroczystości Jacek Szwajcowski, prezes Polskiej Rady Biznesu. – Ich siłą jest zaangażowanie i wiara w sens pracy, a także w to, że rozwijając swoje przedsiębiorstwa, budują polską gospodarkę – podkreślił Szwajcowski.

 

Zenon Ziaja: „Firma to ludzie”

Firma Ziaja, której główna siedziba jest w Gdańsku, a zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Kolbudach, działa od 1989 r. Założyło ją małżeństwo farmaceutów Aleksandra i Zenon Ziajowie – Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie wspaniała załoga, z którą współpracuję od 30 lat. W tej chwili jest to 1200 osób – powiedział Zenon Ziaja, odbierając nagrodę. – Ta nagroda to jest ich nagroda. Jestem dumny z tych ludzi. W końcu firma to ludzie, a nie pieniądze – dodał ze wzruszeniem Ziaja. Udział kapitału polskiego Ziai wynosi 100 proc., a firma specjalizuje się w produkcji farmaceutyków oraz wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych. Produkty marki Ziaja można kupić nie tylko w Polsce, ale i w 30 krajach Europy.

Poza firmą Ziaja Nagrody Polskiej Rady Biznesu otrzymali też: Przemysław Gacek z portalu Pracuj.pl (kategoria Wizja i innowacje), Bartosz Pilitowski z Fundacji Court Watch Polska (kategoria Działalność społeczna) oraz ks. Adam Boniecki (Nagroda Specjalna Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta).

 

Biznesowe Oscary

Nagroda Polskiej Rady Biznesu wręczana jest od 2012 r. osobom oraz instytucjom, które w sposób szczególny wyróżniły się na polskiej scenie działalności biznesowej i społecznej. Przyznawana jest w trzech kategoriach. Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii Sukces wręczana jest za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek. Nagrodę PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii Wizja i innowacje można otrzymać za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej. Z kolei Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii Działalność społeczna to uznanie działalności społecznej i filantropijnej, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym.

Wśród laureatów są m.in. Wojciech Inglot z firmy Inglot Cosmetics, Dariusz Miłek, prezes i twórca Grupy CCC, a także ks. Jacek Stryczek, który prowadzi Szlachetną Paczkę.

 

Polska Rada Biznesu została założona w kwietniu 1992 r. przez prezesów największych firm działających w Polsce. Ideą jej powołania było stworzenie apolitycznej instytucji, która zrzesza przedstawicieli najbardziej znaczących podmiotów gospodarczych. Od początku istnienia reprezentuje ona interesy przedsiębiorców i pracodawców.

Polska Rada Biznesu jest najbardziej prestiżową i elitarną instytucją, do której należą wyróżniający się reprezentanci świata biznesu w Polsce. Od 25 lat prowadzą działania, których celem jest aktywizacja krajowej gospodarki, kreowanie nowych standardów oraz wsparcie inicjatyw społecznych i filantropijnych.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.