Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nagroda dla Pomorskich Szlaków Kajakowych

Nagroda dla Pomorskich Szlaków Kajakowych

  

Nagroda ta została przyznana za publikację przewodnika kajakowego po Pomorskich Szlakach Kajakowych i jednocześnie za kompleksowe podejście i realizację sieci szlaków kajakowych w województwie pomorskim. O nagrodę mogły ubiegać się inwestycje, takie jak: mariny i przystanie jachtowe, stanice kajakowe oraz przedsięwzięcia związane z zagospodarowaniem  i znakowanie szlaków wodnych, a także inicjatywy koncentrujące się na promocji polskich szlaków wodnych, w tym różnego rodzaju wydawnictwa.

Wieloletnia tradycja Konkursu dowodzi, że w Polsce jest wiele nabrzeży, miejsc i inicjatyw, które dzięki zaangażowaniu pasjonatów, inwestorów jak i dzięki wizjonerskim gospodarzom polskich, gmin, miast i wsi, przeżywa swój renesans, stanowiąc obowiązkowe pozycje na mapach turystycznych, polskich szlaków wodnych. Jesteśmy dumni i szczęśliwi. To efekt naszej pracy i zaangażowania całego pomorskiego środowiska kajakowego. Dziękujemy.

Targi „WIATR i WODA”, które odbyły się w dniach 28 lutego – 3 marca 2019 r. w Warszawie, są największą imprezą wystawienniczą branży i sympatyków żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania w Polsce i jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim. Swoje produkty prezentuje tu kilkaset firm oferujących sprzęt i akcesoria ze wszystkich dyscyplin aktywnego wypoczynku i sportów związanych z wodą. Ekspozycji wystawców towarzyszą spotkania z największymi gwiazdami sportów wodnych: olimpijczykami, zawodnikami regatowymi, podróżnikami i odkrywcami.  

Na targach promowane były szlaki turystyczne, czartery, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych. Nie zabrakło sprzętu do nurkowania, kajakarstwa i windsurfingu. Jak co roku w programie targów zaplanowany był Dzień Kajakarza. Miłośnicy wiosłowania mogli liczyć na rozległy plan prelekcji i spotkań w różnych jego odsłonach – od sielankowego pływania leniwą rzeką, przez igraszki na morskich falach, a skończywszy na sporej dawce adrenaliny na „białej wodzie”.

Odwiedz stronę oficjalną stornę kajaki.pomorskie.eu
 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.