Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nadchodzą Kolosy. Gdynia szykuje się na największą imprezę podróżniczą w Europie

Nadchodzą Kolosy. Gdynia szykuje się na największą imprezę podróżniczą w Europie

Podczas Kolosów za rok 2015. Fot. źródło: Kolosy na Facebooku

Przed nami trzy dni opowieści i filmów o najciekawszych polskich wyprawach ostatniego roku. Wśród gości m.in. Krzysztof Starnawski, Olek Doba, Wojciech Dąbrowski, Marek Kamiński, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski i Małgorzata Wojtaczka. Otwarcie 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów już w piątek, 10 marca 2017 r. w Gdyni.

 

Od piątkowego przedpołudnia aż do niedzieli wieczór, w hali Gdynia Arena oraz w salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia odbędzie się blisko sto prezentacji, pokazów zdjęć oraz filmów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, nie ma wejściówek, ani możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc. 

Na co warto zwrócić uwagę?

Krzysztof Starnawski opowie o tym, jak z niepozornej, zarośniętej studni na Morawach uczynił najgłębszą znaną podwodną jaskinię świata. Małgorzata Wojtaczka przedstawi wyprawę na biegun południowy, który zdobyła samotnie jako pierwsza Polka.

Miłośnicy gór nie powinni przegapić benefisu z okazji 25-lecia magazynu „Góry”. Wezmą w nim udział najlepsi polscy alpiniści z kilku pokoleń. Będą wspomnienia, anegdoty i historie zza kulis.

Dla żeglarzy dwa ciekawe rejsy po zimnych wodach półkuli północnej (w tym do bardzo rzadko odwiedzanych południowo-wschodnich wybrzeży Spitsbergenu) i dwie pętle wokółziemskie (jedna z nich na zaledwie 6,5-metrowym jachcie, kierowanym przez Szymona Kuczyńskiego).
 
Młodzi i stali bywalcy

Będą młodzi (Kamila Kielar, Mateusz Waligóra, Marcin Korzonek, Jacek Rybicki), wciąż młodzi (pielgrzym Marek Kamiński na szlaku do Santiago) i wiecznie młodzi (Wojciech Dąbrowski).

Nie zabraknie też stałych bywalców: Moniki Witkowskiej (rejs wokół Hornu) czy Dominika Szmajdy (znów przedzierał się przez las równikowy, tym razem w Gabonie), a finał imprezy tradycyjnie poprowadzą znakomita himalaistka, Kinga Baranowska, oraz dziennikarz radiowy i autor książek, Tomek Michniewicz.

Gościem specjalnym Kolosów będzie Joelle Kurbiel, żona zmarłego w ubiegłym roku Janusza Kurbiela, wspólnie z którym począwszy od lat 70. ubiegłego wieku odbyła wiele znakomitych rejsów arktycznych.
 
Warsztaty, wystawy, inspiracje…

Oprócz tego: premiery książek i spotkania z ich autorami, salon mediów podróżniczych, salon sprzętu outdoorowego, wystawa FotoGlob, warsztaty (m.in. prowadzone przez Olka Dobę!) i wszystko, czego nie da się ująć w programie: długo wyczekiwane spotkania, zaskakujące nowe znajomości, lawiny pomysłów na nowe wyprawy i mnóstwo energii.
 
Kolosy za dokonania roku

Zwieńczeniem imprezy będzie wręczenie Kolosów za najważniejsze dokonania eksploracyjne roku 2016, które Kapituła nagrody przyzna w pięciu kategoriach: Alpinizm, Eksploracja jaskiń, Podróże, Żeglarstwo i Wyczyn roku. W niedzielne popołudnie poznamy także nazwiska laureatów Nagrody im. Andrzeja Zawady i nagród publiczności oraz – po raz pierwszy! – Nagrody Wiecznie Młodzi dla podróżnika-seniora.

 
19. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

  • 10-12 marca 2017 r.
  • Hala sportowo-widowiskowa Gdynia Arena
    ul. Kazimierza Górskiego 8
  • Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
    Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98

Więcej informacji na stronie Kolosy i na Facebooku

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.