Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nad morze jedź pociągiem. W wakacje ze Słupska do Ustki bez korków w 21 minut

Nad morze jedź pociągiem. W wakacje ze Słupska do Ustki bez korków w 21 minut

Szynobus na Pomorzu

Z początkiem wakacji ruszają letnie połączenia kolejowe do nadmorskich kurortów. Jaki będzie rozkład jazdy?

 

Hel, Łeba a może Ustka? Wszędzie tam szybko i bez korków dojedziesz pociągiem.

 

Wracają pociągi do Łeby

Od kilku lat składy osobowe na trasie Lębork – Łeba kursują tylko w sezonie letnim. W tym roku będzie podobnie. Pociągi wyjadą na tory 24 czerwca i będą kursować do 31 sierpnia. Czas przejazdu to około 43 minuty. Klimatyzowany szynobus, będzie jeździł,  średnio co dwie godziny. Na stacji w Lęborku pociągi będą skomunikowane ze składami Szybkiej Kolei Miejskiej do Gdyni. Będzie też bezpośrednie połączenie z Trójmiastem. Codziennie rano, o godzinie 7.24 pociąg wyjedzie z Gdyni bezpośrednio do Łeby. Powrotne połączenie będzie realizowane o godzinie 19.04. Podróż zajmie niecałe dwie godziny.

 

Osobowym do Ustki

Również do położonej na zachodnich kresach Pomorza Ustki pociągi docierają tylko w lecie. Na trasę Słupsk – Ustka wyjedzie dziewięć par pociągów. Będą kursować przez cały dzień średnio co dwie i pół godziny. Na stacji w Słupsku będą dogodne przesiadki na pociągi w kierunku Gdyni i Koszalina. Warto też pamiętać, że pociągiem do Ustki dojedziemy w 21 minut. Jest to o wiele szybciej niż autobusem jadącym zakorkowaną drogą krajową 21.

 

Na Kaszubach i Powiślu

Na Kaszubach zmiany w rozkładzie jazdy będą niewielkie. Od 24 czerwca do 31 sierpnia o 7.00 z Chojnic będzie odjeżdżać pociąg Tur do Helu. Podróż zajmie około pięciu godzin. Skład będzie zestawiony z wagonów, w których można przewieźć więcej rowerów niż w szynobusach. Na Powiślu zmiany w rozkładzie będą minimalne. Kilka pociągów pojedzie parę minut wcześniej lub później. Ważna zmiana dotyczy pociągu Bursztyn relacji Grudziądz – Gdynia. Na okres wakacyjny jego skład zostanie wzmocniony dodatkowym wagonem. Dzięki temu będzie więcej miejsc dla rowerów.

 

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów na stronie przewoźnika Polregio

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.