Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Na wschód, północ i na zachód. Wiosną polecimy z Gdańska do Kutaisi, Oslo i do Bremy

Na wschód, północ i na zachód. Wiosną polecimy z Gdańska do Kutaisi, Oslo i do Bremy

Samolot linii Wizz Air w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Linie lotnicze Wizz Air rozwijają bazę operacyjną w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Na lotnisku bazować będzie siódmy samolot, a podróżni zyskają nowe, atrakcyjne kierunki lotów.

 

Połączenia będą realizowane od kwietnia 2019 r. Bilety na połączenia są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

 

Do miasta muzykantów

Loty z Gdańska do Bremy rozpoczną się 2 kwietnia 2019 r. Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu, we wtorek i w sobotę. Lot potrwa niewiele ponad godzinę. Brema to od ponad 40 lat partnerskie miasto Gdańska. Oba miasta łączy hanzeatycka przeszłość. Jako ważny port podczas II wojny światowej miasto zostało poważnie zniszczone w wyniku bombardowań. Najważniejsze zabytki zostały jednak pieczołowicie odbudowane. Brema jest również znana z baśni braci Grimm o ośle, psie, kocie i kogucie, czyli o Muzykantach z Bremy.

 

Kierunek Kaukaz

Położone w Kutaisi w Gruzji lotnisko im. Dawida Budowniczego to niewątpliwie najbardziej egzotyczne lotnisko, do jakiego można dolecieć regularnym połączeniem z Pomorza. Połączenie to było też jednym z najbardziej oczekiwanych przez podróżników. Na Kaukaz samoloty będą latać w te same dni co do Bremy, czyli we wtorek i sobotę. Lot potrwa około czterech godzin Z Gdańska samoloty wystartuje o 15.50, a w Gruzji wyląduje o 21.30. Pierwszy lot zaplanowano na 2 kwietnia 2019. Kutaisi to drugie co do wielkości miasto w Gruzji. Znajdują się tam liczne zabytki, jedna z najważniejszych katedr w kraju a niedaleko od miasta znajduje się Monastyr Gelati, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki dobrym połączeniom autobusowym z lotniska w niecałe 6 godzin dojedziemy do Tbilisi a w około trzy godziny do Batumi.

Lecimy nad fiordy

Trzecią wiosenną nowością ogłoszoną przez węgierskiego przewoźnika jest trasa do Oslo. Samoloty będą lądować w porcie lotniczym Oslo-Gardermoen, który znajduje się zaledwie 10 km od centrum miasta. Loty rozpoczną się 4 kwietnia, i wykonywane będą codziennie. Potrwają około półtorej godziny. Aktualnie pasażerowie z Gdańska mają do dyspozycji loty do położonego w znacznej odległości od norweskiej stolicy lotniska Oslo-Torp. Co prawda, Wizz Air nie oferuje biletów łączonych, ale dzięki przylotowi na główne norweskie lotnisko pasażerowie zyskają dostęp do szerokiej siatki połączeń zarówno tradycyjnych jak i tanich linii lotniczych.

 

Siódmy samolot w bazie

Dzięki kolejnemu, siódmemu już samolotowi w bazie operacyjnej Wizz Air na Gdańskim lotnisku wzrośnie częstotliwość rejsów na najbardziej popularnych trasach. Siódma maszyna przyleci do Gdańska z Poznania, gdzie baza Wizz Air zostanie zlikwidowana. I tak, do Aberdeen i Kijowa samoloty będą latać nie dwa a trzy razy w tygodniu. Do czterech lotów w tygodniu wzrośnie liczba połączeń do Lwowa, a do Goteborga samoloty będą latać aż pięć razy w tygodniu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.