Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Na nowy sprzęt i na bojowe mundury. Dofinansowanie dla ochotniczych straży pożarnych

Na nowy sprzęt i na bojowe mundury. Dofinansowanie dla ochotniczych straży pożarnych

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki podczas 49 sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Na 46 sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni przyjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Pieniądze przeznaczone będą na nowe pompy, agregaty i inny sprzęt do ratowniczo-gaśniczy.

 

Uchwała została przyjęta podczas 49 sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się  24 września 2018 r. w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 26 radnych, czyli wszyscy głosujący.

 

Pieniądze na sprzęt

Trzy jednostki ochotniczych straży pożarnych otrzymają łącznie 50 tys. zł. – Dofinansujemy jednostki w Żukowie, Dziemianach i w Przodkowie. Te jednostki działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i uczestniczą nie tylko w lokalnych akcjach – powiedział Krzysztof Trawicki, wicemarszałek województwa pomorskiego. Jednostka w Żukowie dzięki dotacji kupi mundury bojowe i koszarowe dla strażaków. – Ta dotacja dla OSP w Żukowie to też niezwykły prezent z okazji jubileuszu 90-lecia – dodał wicemarszałek Trawicki. W Dziemianach kupione zostaną nowe węże, prądownice i aparat powietrzny. Z kolei OSP w Przodkowie zostanie wyposażona w nowe węże do podawania środków gaśniczych.

 

Ważna rola strażaków

Ochotnicze straże pożarne pełnią niezmiernie ważną role w systemie ratowniczo-gaśniczym. – Strażacy ochotnicy są bardzo często pierwsi na miejscu akcji. To właśnie oni podejmują pierwsze działania ratownicze. Dlatego tak ważne jest, aby byli wyposażeni w nowoczesny sprzęt – dodał Krzysztof Trawicki. To kolejna transza pomocy finansowej dla OSP na Pomorzu, jaka została przekazana przez samorząd województwa. W lipcu na XLVIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni zadecydowali o wsparciu 77 jednostek OSP  z całego Pomorza kwotą ponad pół miliona zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.