Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Na bałkańską i żydowską nutę. Klezmer Project zabrzmi w Teatrze w Oknie

Na bałkańską i żydowską nutę. Klezmer Project zabrzmi w Teatrze w Oknie

Mariana Myslitska 

Niezwykłego koncertu w wykonaniu Mariany Myslitskiej i Macieja Kacprzaka, czyli Baltic Duo będzie można posłuchać w sobotę, 25 marca 2017 r.

 

Baltic Duo to młody trójmiejski zespół, który powstał w 2014 r.z inicjatywy skrzypaczki Mariany Myslitskiej i akordeonisty Macieja Kacprzaka. Wspólna gra pozwala im rozwijać muzyczne pasje, obejmujące różnorodne gatunki muzyczne – od muzyki bałkańskiej, klezmerskiej, francuskiej, przez polską muzykę lat międzywojennych, aż po tanga argentyńskie. Podczas koncertu „Klezmer Project” zaprezentują najbardziej znane utwory muzyki żydowskiej i bałkańskiej.

 

O artystach

Mariana Myslitska – skrzypaczka, solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2013 r. brała udział w nagraniu płyty „Wojciech Kilar: Angelus-Exodus-Victoria”. Jako muzyk orkiestrowy występowała na jednej scenie z wieloma wybitnymi muzykami m.in. Nigelem Kennedy oraz Adamem Makowiczem. 

Maciej Kacprzak – akordeonista, kameralista młodego pokolenia. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów m.in. w Wiedniu, Puli, Gdańsku. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez najwybitniejszych akordeonistów z Polski, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Słowacji czy Włoch. W czerwcu 2014 r. uczestniczył w nagraniu płyty „Study of Contemporary Accordion Music” z solową i kameralną muzyką akordeonową.
 

Baltic Duo – Klezmer Project

  • 25 marca 2017 r., sobota, godz. 20.00
  • Teatr w Oknie
  • ul. Długa 50/51
  • Gdańsk

Bilety:

  • ulgowy – 15 zł
  • normalny – 20 zł
  • rezerwacje: teatrwoknie@ftg.pl, 58 322 04 14

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.