Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Muzyka klasyczna, nostalgiczna, piosenki z kabaretu. Koncerty w altanie w oliwskim parku

Muzyka klasyczna, nostalgiczna, piosenki z kabaretu. Koncerty w altanie w oliwskim parku

Altana w parku oliwskim i koncerty

W altanie w parku oliwskim w Gdańsku można posłuchać koncertów z cyklu Goście Polskiego Chóru Kameralnego pod wspólnym tytułem Polska Muzyka w Altanie. W urokliwej parkowej scenerii, w kolejne soboty lata podczas godzinnych koncertów prezentowane będą perły polskiej muzyki.

 

W kolejne letnie soboty: 14, 21, 28 lipca oraz 4 i 11 sierpnia 2018 r. zawsze w samo południe, można posłuchać koncertów artystów z Gdańskiej Akademii Muzycznej.

 

Zacznijmy od początku

Po raz pierwszy miały miejsce w 1997 r., kiedy z okazji 1000-lecia Gdańska wystąpiła Łucja Prus. W kolejnych latach występowali doskonali muzycy, wśród których znaleźli się m.in. klarnecista Emil Kowalski oraz znany trójmiejskiej publiczności Cezary Paciorek. Już od ponad 20 lat w wakacyjne soboty, w samo południe, tuż po wybiciu dzwonów archikatedry oliwskiej, wśród zieleni parku oliwskiego rozbrzmiewa muzyka klasyczna, filmowa i rozrywkowa.

 

Koncerty lipcowe

Skrzypaczka Julia Kazimirowicz i pianistka Marta Kur wystąpią 14 lipca. W ich wykonaniu usłyszymy Sonatę op. 9 na skrzypce i fortepian Karola Szymanowskiego. Skrzypaczka Julia Kazimirowicz jest studentką I roku studiów magisterskich klasy skrzypiec, natomiast Marta Kur jest doktorantką klasy fortepianu i pedagogiem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przed zaplanowanym koncertem z krótkim 10-minutowym programem wystąpi goszczący w Trójmieście amatorski 35-osobowy chór Core Piccolo z Wilhelmshaven (Niemcy) pod kierunkiem Barbary Siegel. Zespół zaśpiewa m.in. utwór „Rodzina” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Podczas koncertu 21 lipca wystąpią Maciej Kacprzak grający na akordeonie oraz Karol Sokołowski, wiolonczelista. Panowie zaprezentują dwa utwory: Krzysztof Olczaka „Accotango” i Preludium e-moll op. 28 Fryderyka Chopina. W ostatnią sobotę lipca w parkowej altanie będzie królować nostalgiczna muzyka Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo i Marka Grechuty w opracowaniu na kwartet smyczkowy – wystąpi Jardin Kwartet.

 

Muzyka w sierpniu

Sierpień powitamy piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Karoliny Arczewskiej z zespołem. Podczas ostatniego z cyklu koncertów usłyszymy arie i pieśni Stanisława Moniuszki, Karola Szymanowskiego i Mieczysława Karłowicza w wykonaniu Pauliny Dąbrowskiej (sopran), Andżeliki Gmińskiej (mezzosopran) oraz Zuzanny Lisieckiej (fortepian).

 

 

Goście Polskiego Chóru Kameralnego – Polska Muzyka w Altanie

  • 14, 21, 28 lipca, 4 i 11 sierpnia 2018 r., soboty, godz. 12
  • altana w parku oliwskim
  • ul. Opata Jacka Rybińskiego
  • Gdańsk-Oliwa
  • wstęp – wolny

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Polskiego Chóru Kameralnego

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.