Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Mundial 2018: Dziś pierwszy mecz Polaków z Senegalem. Ściskamy kciuki za biało-czerwonych

Mundial 2018: Dziś pierwszy mecz Polaków z Senegalem. Ściskamy kciuki za biało-czerwonych

W urzędzie również kibicujemy biało-czerwonym. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

We wtorkowym meczu nie zabraknie emocji. Na stadionie w Moskwie Polska zmierzy się z Senegalem. To pierwsze w historii starcie biało-czerwonych z tą afrykańską drużyną i pierwszy mecz Polaków w fazie grupowej MŚ 2018. Nie wiemy ile goli padnie, ale jedno jest pewne: piłkarze będą strzelać do bramek wyprodukowanych na Pomorzu.

 

Spytaliśmy pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (UMWP), jaki typują wynik meczu z Senegalem.

 

Pomorski akcent na Mundialu: wszystkie bramki nasze

I to dosłownie, bo firma z województwa pomorskiego wyprodukowała bramki, do których strzelają piłkarze podczas Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Firma z Tuchomia (gm. Żukowo) specjalizuje się w produkcji sprzętu sportowego od wielu lat. Atutem przedsiębiorstwa jest to, że ich bramkę można było zapakować w jeden karton, co znacznie ułatwiło transport do Rosji. Firma z Tuchomia zaopatrzyła już w bramki, ale do gry w piłkę ręczną, m.in. igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwa Świata w Danii. 

 

Kibicujemy w urzędzie

Większość pań z UMWP stawia na wygraną z Senegalem 2:1. Kilka urzędniczek obstawia remis (1:1 lub 2:2). Najmniej optymistycznym typowanym wynikiem jest 2:1 dla Senegalu, a najwyższą wygraną dla Polski będzie według założeń 2:0 bądź 3:2.

Panowie również uważają, że wynik 2:1 dla Polski jest najbardziej prawdopodobny. Kilku urzędników typuje remis 1:1. Padł także bardziej optymistyczny wynik, czyli 3:1 dla biało-czerwonych. Są też panowie, którzy sądzą, że Polska wygra bez utraty bramki (4:0, 2:0 i 1:0). To właśnie wynik 4:0 jest najwyżej obstawianą wygraną według panów. Jest też jeden typ, że Polska przegra starcie z Senegalem, i to znacznie — 0:3.

Poza meczem z Senegalem Polska w fazie grupowej zmierzy się jeszcze z Kolumbią (24 czerwca 2018 r., godz. 20) i z Japonią (28 czerwca 2018 r., godz. 16:00).

 

Gdzie obejrzyć mecze?

TUTAJ pisaliśmy o strefach kibica na Pomorzu

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.