Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Moduł diagnostyczny do testów na COVID-19 przy szpitalu na gdańskiej Zaspie. To pierwszy taki obiekt w Polsce

Moduł diagnostyczny do testów na COVID-19 przy szpitalu na gdańskiej Zaspie. To pierwszy taki obiekt w Polsce

Moduł diagnostyczny przed szpitalem na gdańskiej Zaspie.

Jego budowa trwała 10 dni i już jest gotowy do pracy. W module diagnostycznym, który stoi koło Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku, będą sprawdzane osoby podejrzane o zakażenie koronawirusem. Ale to nie jedyne wsparcie, jakie otrzymał Copernicus Podmiot Leczniczy,

 

Powstał w ramach akcji #RazemMożemyWięcej zapoczątkowanej przez Olivia Business Centre.

 

Diagnostyka przed szpitalem

Przed szpitalem św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie stanął w pełni wyposażony moduł diagnostyczny. Obiekt zapewni miejsce do prowadzenia testów dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Budowa laboratorium trwała tylko 10 dni. – Powstawało w technologii modułowej, co pozwoliło na ograniczenie czasu produkcji, jak i również większą kontrolę nad zachowaniem najwyższych standardówjakości – wyjaśnia Krzysztof Król, Manager Komunikacji w OBC. Konstrukcja jest pierwszą tego typu w Polsce. W produkcję zaangażowanych było kilkanaście firm. Co ważne, niektóre wykonały swoje prace nieodpłatnie. – Wszystko co robimy ma na celu wsparcie personelu medycznego, który pomimo olbrzymiego ryzyka dokłada najwyższej staranności, aby nieść pomoc – dodaje Grzegorz Kidybyński, Dyrektor nadzoru inwestorskiego w OBC. Dodatkowo, spółka przekazała także testy wykrywające przeciwciała oraz zamówiła kolejną ich dostawę.

 

Moduł diagnostyczny przed szpitalem na gdańskiej Zaspie. Fot. mat. OBC

 

OBC wspiera Copernicus

Moduł diagnostyczny to nie jedyne wsparcie jakie Olivia Business Centre przekazała Copernicusowi. – W ramach akcji otrzymaliśmy także respirator, termometry i fumigator do odkażania pomieszczeń – wylicza Dariusz Kostrzewa, prezes Copernicusa. Wartość tego sprzętu to około 120 tys. zł. Dodatkowo personel medyczny otrzymuje posiłki z Olivia Star Top. W ciągu miesiąca do szpitala trafiło ponad 1800 posiłków. – To wszystko dodaje otuchy i jest wspaniałym wyrazem solidarności. W imieniu całego zespołu składam serdeczne podziękowania – dodaje Kostrzewa.

 

#RazemMożemyWięcej

To akcja, którą koordynuje Olivia Business Centre. Jej symbolem jest wielkie czerwone serce, które każdego wieczoru pojawia się na elewacji najwyższego budynku – Olivia Star. Projekt to szereg działań realizowanych w związku z pandemią koronawirusa. W jego skład wchodzi pomoc lokalnym przedsiębiorcom, koordynacja zbiórki komputerów dla dzieci pozbawionych dostępu do edukacji w związku z nauczaniem domowym, wsparcie wolontariatu na rzecz seniorów i osób objętych kwarantanną.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.