Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Modne dekoracje ciast i tortów, kuchnia regionalna i awangardowa. Targi Food-to-Go w Gdańsku

Modne dekoracje ciast i tortów, kuchnia regionalna i awangardowa. Targi Food-to-Go w Gdańsku

Kanapki

Kulinarne podróże, nowe smaki, tradycja czy nowoczesność? Jak zapewnić sukces swojemu lokalowi? Jakie są tegoroczne trendy w wyposażeniu restauracji i kawiarni oraz polskie bistro? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas 8. Targów Wyposażenia i Produktów dla Gastronomii.

 

Blisko 100 wystawców, około 3 tysiące odwiedzających – przedstawicieli restauracji, barów, kawiarni, lodziarni i cukierni – szukających inspiracji na nadchodzący sezon, prawie 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Prezentacja nowinek branżowych, produktów i usług, które usprawniają funkcjonowanie gastronomii.

 

Dla kogo?

Odwiedzający doroczne spotkania to właściciele, zarządcy restauracji, kawiarni, lodziarni, cukierni i piekarni, menedżerowie sieci dostarczających jedzenie na wynos, przedstawiciele hurtowni gastronomicznych, specjaliści ds. zakupów dla sieci handlowych i restauracji, osoby planujące sezonową działalność gastronomiczną w miejscowościach nadmorskich. Licznie przyjeżdżają też właściciele, szefowie kuchni hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, właściciele pizzerii, barów i pubów.

 

O targach

Food-to-Go to najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży gastronomicznej w północnej Polsce. Odwiedzających przyciągają m.in. ciekawy program towarzyszący, bogata oferta wystawców, dedykowane strefy tematyczne i program prezentacji. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest bistro w polskiej odsłonie jako miejsce łączące restaurację, kawiarnię, cukiernię i bar, w którym można w przyjemnej atmosferze, ale szybko, zjeść. Przez dwa dni będzie można zobaczyć nowinki w wyposażeniu restauracji, barów, pizzerii, kawiarni, cukierni, lodziarni oraz małej, sezonowej gastronomii, poznać trendy w wystroju wnętrz lokali i wyposażenia ogródków gastronomicznych, urządzeń gastronomicznych i chłodniczych. Oprócz urządzeń, wystawcy prezentują też artykuły i półprodukty spożywcze, gotowe dania i dodatki do dań, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Można też poznać ofertę mobilnej gastronomii, wybierać z bogatej oferty namiotów bankietowych i food trucków. Właściciele i zarządcy kawiarni i herbaciarni będą mieli okazję pomyśleć o uzupełnieniu lub wymianie sprzętu i akcesoriów do parzenia oraz serwowania kawy, herbaty i czekolady, poznać nowinki techniczne maszyn do lodów i bitej śmietany, uzupełnić zaopatrzenie w dodatki i dekoracje cukiernicze, mieszanki lodziarskie i piekarskie, opakowania, sztućce i serwetki. Natomiast najnowsze systemy komputerowe, oprogramowanie i rozwiązania informatyczne ułatwią zarządzanie, a urządzenia i środki czyszczące usprawnią pracę i działanie lokali gastronomicznych.

 

Zaproszeni goście

 

 

Gościem specjalnym tegorocznego spotkania jest wykładowca, szkoleniowiec, mistrz kuchni francuskiej Constant-Michel Labarre. Spotkanie z mistrzem to idealna okazja do zdobycia cennej wiedzy, zaczerpnięcia rad specjalisty i poznania nowych smaków. O kuchni regionalnej opowie Tomasz Szydzikowski – szef kuchni specjalizujący się w gęsinie, kreujący kuchnię zdrową z nawiązaniem do staropolskich tradycji w autorskim wydaniu kuchni prawdziwej. Jest laureatem nagrody głównej w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów Perła 2016 na międzynarodowych targach w Poznaniu za najlepszą potrawę regionalną. 

Szefem kuchni młodego pokolenia, który na nowo przywraca do łask polskie smaki jest Aleksander Baron. Pokaz z udziałem mistrza odbędzie się drugiego dnia targów. Wśród zaproszonych gości jest też Sylwia Ładyga – uczestniczka programu „MasterChef”, blogerka ,,Ostra na Słodko’, która zdobyła drugie miejsce w konkursie Kulinarny Blog Roku. Jola Słoma & Mirek Trymbulak – autorzy książek, programów kulinarnych, właściciele restauracji Atelier Smaku pierwszego dnia targów zaprezentują przepis na wegańskie i bezglutenowe galaretki espresso z bezjajecznym koglem-moglem. Znawczyni i promotorka kuchni kaszubskiej Zyta Górna przywraca do łask tradycyjne dania i aktywnie wspiera tradycje kulinarne i kulturę regionu. 

 

 

Targi Wyposażenia i Produktów dla Gastronomii Food-to-Go

  • 6-7 lutego 2018 r., wtorek w godz. 10-16.30, środa w godz. 10-15.30
  • AmberExpo
  • ul. Żaglowa 11
  • Gdańsk
  • bilety:
             normalny – 30 zł
             ulgowy 15 zł
  • więcej informacji znajduje się na stronie internetowej targów Food-to-Go

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.