Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Mniej samolotów do Warszawy, więcej za granicę. Ryanair likwiduje loty na lotnisko Chopina

Mniej samolotów do Warszawy, więcej za granicę. Ryanair likwiduje loty na lotnisko Chopina

Samolot linii Ryanair na płycie gdańskiego lotniska

Popularne połączenie zniknie z rozkładu lotów gdańskiego lotniska. Samoloty będą latać tylko do końca marca 2018 r.

 

Pomiędzy Gdańskiem a Warszawą latają samoloty linii Ryanair i LOT. Lotnisko Chopina jest najbardziej popularną destynacją z Gdańska. W pierwszej połowie 2017 r. z samolotów na tej trasie skorzystało ponad 275 tys. pasażerów.

 

Warszawski konflikt

Przyczyną likwidacji połączeń jest konflikt pomiędzy zarządem spółki Państwowe Porty Lotnicze a liniami Ryanair. Przewoźnik złożył do Komisji Europejskiej, jako do regulatora rynku lotniczego skargę, w której zarzuca władzom warszawskiego lotniska nierówne traktowanie. W rozmowie z portalem flyf4free.pl Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych Ryanair poinformował, że: – Z początkiem lipca PPL zaczął przesuwać nasze samoloty na coraz bardziej oddalone stanowiska. Czas dojazdu autobusem od terminala do samolotu wynosił nawet 20 minut. Taka sytuacja jest dla nas nie do zaakceptowania.

 

Czy w Gdańsku będzie mniej pasażerów?

Połączenie Ryanair do Warszawy jest bardzo popularne. Jest to zasługą niskich cen biletów. Ceny zaczynają się już od 20 zł. Po likwidacji część pasażerów do Warszawy poleci droższymi liniami LOT. Część przesiądzie się na szybkie połączenia kolejowe obsługiwane przez pendolino. Pomimo planowanego zakończenia lotów do Warszawy, Ryanair prężnie rozwija siatkę połączeń z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Jesienią uruchomione zostaną loty do Izraela, Danii i Wrocławia. Z kolei Air Baltic zapowiedział uruchomienie na wiosnę połączeń do Rygi.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.