Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Młodzi nawigatorzy powalczą o tytuł mistrza. Konkurs dla uczniów pomorskich szkół

Młodzi nawigatorzy powalczą o tytuł mistrza. Konkurs dla uczniów pomorskich szkół

Fot. ze zbiorów Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku

Praca z mapą, obliczenie kursu statku oraz określenie jego pozycji na morzu. Z takimi zadaniami będą musieli się zmierzyć uczniowie szkół podstawowych podczas V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Zgłoszenia uczestnictwa można nadsyłać do końca stycznia 2020 r.

 

Celem Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji jest upowszechnianie edukacji morsko-żeglarskiej, a także przygotowanie dzieci i młodzieży do samodzielnej pracy z mapą i przyrządami nawigacyjnymi.

Uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie, będą musieli zmierzyć się z zadaniami nawigacyjnymi, takimi jak np. naniesienie pozycji na mapę morską, określenie kursu danego statku oraz zliczenie jego drogi. Wykonanie tych zadań będzie wymagało obserwowania wskazań kompasu magnetycznego oraz odbiornika GPS.

 

Kto może wziąć udział?

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego. Mogą wziąć w nim udział uczestnicy warsztatów pn. „Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej” albo uczniowie, którzy samodzielnie przygotują się do konkursu pod kierunkiem swojego nauczyciela.

Termin nadsyłania zgłoszeń przez uczestników upływa 31 stycznia 2020 r. Etap szkolny konkursu zostanie przeprowadzony 12 lutego, natomiast 4 marca w siedzibie Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni oraz w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku zostanie rozegrany etap rejonowy. Finał zaplanowano 25 marca w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 1 kwietnia. Dyplomy dla uczestników oraz nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas III Konferencji Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej na przełomie maja i czerwca. Nagrodą specjalną dla zwycięzców będzie udział w rejsie niespodziance.

 

Organizatorami konkursu są Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” w Słupsku oraz Pomorski Związek Żeglarski. Jego partnerami są Pomorska Szkoła Żeglarstwa i Edukacji Morskiej oraz Urząd Morski w Słupsku.

Regulamin konkursu, harmonogram oraz materiały pomocnicze dla uczestników dostępne są na stronie internetowej Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.