Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Misie, lale i krasnale. Jak kreatywnie i rodzinnie spędzić czas w domu i zrobić maskotkę

Misie, lale i krasnale. Jak kreatywnie i rodzinnie spędzić czas w domu i zrobić maskotkę

Misie, lale, krasnale - warsztaty IKM dla dzieci i rodziców

Podczas niedzielnego spotkania, 26 kwietnia 2020 r. o godz. 11, dzieci staną się projektantami i wraz z opiekunami stworzą z niepotrzebnych skrawków tkanin lalkę, misia czy inną maskotkę.

 

Pomysł dla rodzin z dziećmi na wspólne kreatywne spędzanie czasu w domu zaprezentuje Aneta Pędraszewska, pomysłodawczyni i realizatorka warsztatów „Misie, lale, krasnale” w ramach programu Otwarty IKM. Wydarzenie odbędzie się on-line na kanale YouTube IKM.

 

Z czego i dlaczego?

Z materiałów, które są już niepotrzebne, ale z różnych względów mogą być sentymentalnie nacechowane, np. zachowane ubranka po dzieciach, można zrobić ciekawe rzeczy. Użyte w zabawce – stworzą nową historię! – Podczas warsztatów stworzymy stworka sensorycznego, czyli zabawkę kształtującą percepcję dotyku u dzieci. Przygotowałam wykrojniki, proste elementy, które będzie można zestawiać w różnoraki sposób, dzięki czemu każda postać czy lalka może być indywidualnym pomysłem dziecka – mówi Aneta Pędraszewska, pomysłodawczyni i realizatorka warsztatów.

Tkanina jest w tym projekcie bardzo ważnym elementem, bo to ona inspiruje do tworzenia. Poprzez nadawanie materiałom nowego życia, kreuje się nową historię dla stworzenia – lalki.

 

Nie tylko dzieci

– Przedmiotem moich zainteresowań jest relacja rodzic – dziecko oraz ich twórcze spędzanie czasu, tworzenie czegoś razem. Zależy mi na tym, żeby w ciągu naszego spotkania to właśnie ten mały człowiek stał się osobą dowodzącą – opowiada organizatorka. Rodzice powinni przygotować: klej na gorąco, materiały i tkaniny, wycięte elementy wykrojnika, wkład z poduszek, guziczki, tasiemki, sznurki. Wypełnieniem w przypadku klejonej wersji mogą być ryż, kasza, soczewica, cieciorka, więc przydadzą się też lejki do wsypywania tych ziaren.

 

Aneta Pędraszewska

Animatorka i edukatorka, pracująca w Warszawie, w Centrum Sztuki Współczesnej oraz Łowiczu, w Łowickim Ośrodku Kultury. Od dwóch lat mieszka w Gdańsku, gdzie współpracowała z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Nowym Porcie i zrealizowała tam kolonijny projekt „Połaskocz mnie”. Zaangażowana w projekt Smakowita Architektura w centrum zabaw Budumi w Garnizonie.

 

 

Misie, lale i krasnale – warsztaty tworzenia lalek dla dzieci (w wieku 4-7 lat) i ich opiekunów

Pobierz wykrojnik (PDF) na warsztaty: WYKRÓJ 1 WYKRÓJ 2

 

Otwarty IKM to program, który pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów ze wsparciem finansowym, merytorycznym i technicznym Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Działa już od czterech lat, a w ramach działań Otwartego IKM odbyło się aż 218 wydarzeń dla łącznie nieco ponad 61tys. osób. IKM zachęca kolejnych aktywnych mieszkańców do składnia propozycji i pomysłów na działania.

Zobacz: Otwarty IKM

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.