Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/b3ef6e80-cfe5-4b87-8426-8e823663412a.jpg Mira Urbaniak – I póki kropla jest w Bałtyku…

Mira Urbaniak – I póki kropla jest w Bałtyku…

Fot. Katarzyna Wolnik-Sayna

Żeglarka – kaphornowiec, dziennikarka, polarniczka, instruktorka teatralna, organizatorka zlotów wielkich żaglowców i oldtimerów oraz widowisk historyczno-kulturalnych.

Za najważniejsze uważa zachowanie wolności i niezależności osobistej oraz zawodowej.

Za dziennikarski fart – jedyny w Polsce,  radiowy wywiad z Julio Cortazarem.

Za osobistą misję  – od kilkudziesięciu lat – edukację morską dzieci, młodzieży i seniorów.

Za prawdziwe osiągnięcia – udział w załogach i reportaże z rejsów żaglowcami: Dar Młodzieży, Zawisza Czarny, ORP Iskra, STS Fryderyk Chopin, wypraw polarnych na Spitsbergen i do Antarktyki oraz opłynięcie przylądka Horn w 1999 roku.

Facebook

Mira Urbaniak: https://www.facebook.com/mira.urbaniak.3

„Senior – Sailor”: https://www.facebook.com/Senior-Sailor-103134997820844/

„I póki kropla jest w Bałtyku…” to trzyczęściowy projekt zaplanowany na lata 2018-2020, czyli od Polski niepodległej do Polski morskiej:

  • Część I „Mira na wachcie” – videoblog na You Tube „ morskie opowieści” o ludziach II Rzeczypospolitej i rodziny autorki ze strony mamy (Wądołowskich) i taty (Urbaniaków), zrealizowany w 2018 roku.
  • Część II „Za sterem – od krawcowej do kaphornowca” – książka zawierająca kilkadziesiąt publikacji prasowych związanych z morzem, wydana w 2019 roku (w przygotowaniu e-book).
  • Część III „Żagle staw!!!” – audiobook żeglarski (2 płyty CD) zawierający sylwetki ludzi morza, żaglowców i jachtów w opowieściach znanych żeglarzy, fragmenty reportaży radiowych z rejsów, szanty i piosenki morskie w wykonaniu znanych szantymenów oraz innych artystów, także po kaszubsku. Materiał czeka na realizację w 2020 roku.

„Człowiek myśli, że wybiera morze, a to morze wybiera człowieka. Czuję się wybrana”.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.