Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
Mira Urbaniak – I póki kropla jest w Bałtyku…

Mira Urbaniak – I póki kropla jest w Bałtyku…

Fot. Katarzyna Wolnik-Sayna

Za najważniejsze uważa zachowanie wolności i niezależności osobistej oraz zawodowej.

Za dziennikarski fart – jedyny w Polsce,  radiowy wywiad z Julio Cortazarem.

Za osobistą misję  – od kilkudziesięciu lat – edukację morską dzieci, młodzieży i seniorów.

Za prawdziwe osiągnięcia – udział w załogach i reportaże z rejsów żaglowcami: Dar Młodzieży, Zawisza Czarny, ORP Iskra, STS Fryderyk Chopin, wypraw polarnych na Spitsbergen i do Antarktyki oraz opłynięcie przylądka Horn w 1999 roku.

 

Facebook

Mira Urbaniak: https://www.facebook.com/mira.urbaniak.3

„Senior – Sailor”: https://www.facebook.com/Senior-Sailor-103134997820844/

 

„I póki kropla jest w Bałtyku…” to trzyczęściowy projekt zaplanowany na lata 2018-2020, czyli od Polski niepodległej do Polski morskiej:

  • Część I „Mira na wachcie” – videoblog na You Tube „ morskie opowieści” o ludziach II Rzeczypospolitej i rodziny autorki ze strony mamy (Wądołowskich) i taty (Urbaniaków), zrealizowany w 2018 roku.
  • Część II „Za sterem – od krawcowej do kaphornowca” – książka zawierająca kilkadziesiąt publikacji prasowych związanych z morzem, wydana w 2019 roku (w przygotowaniu e-book).
  • Część III „Żagle staw!!!” – audiobook żeglarski (2 płyty CD) zawierający sylwetki ludzi morza, żaglowców i jachtów w opowieściach znanych żeglarzy, fragmenty reportaży radiowych z rejsów, szanty i piosenki morskie w wykonaniu znanych szantymenów oraz innych artystów, także po kaszubsku. Materiał czeka na realizację w 2020 roku.

 

„Człowiek myśli, że wybiera morze, a to morze wybiera człowieka. Czuję się wybrana”.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.