Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/23228982-c8f5-4840-be35-ee82b15c28f5-1.jpg Mikołaje też grają w piłkę nożną. Turniej Do przerwy 0:1 już dzisiaj

Mikołaje też grają w piłkę nożną. Turniej Do przerwy 0:1 już dzisiaj

Fot. @pixabay.com

Zimowy turniej dzikich drużyn to grudniowa tradycja. Oprócz piłkarskich emocji będą warsztaty dla młodzieży. Na turniej przyjadą również goście z Lechii Gdańsk. Zawody odbędą się w sobotę 8 grudnia 2018 r. na boisku GOS na gdańskiej Zaspie.

 

Tym razem turniej rozgrywany będzie na zadaszonym boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu. Zapisy w dzień zawodów od godziny 9.00. Pierwszy gwizdek o godzinie 10.00.

 

Pogoda niestraszna

Niekorzystne warunki pogodowa nie będą przeszkadzać uczestnikom turnieju. Tym razem zawody częściowo będą rozegrane pod dachem. – Z jednej strony cieszymy się, że nie musimy martwić się o pogodę. Z drugiej, jednak trochę żal, że nie gramy „pod chmurką”. Pamiętam, jak mecze rozgrywane były na ośnieżonym boisku, a zawodnicy biegali w mikołajkowych czapkach – mówi Andrzej Kowalczys, pomysłodawca turnieju.

 

Mikołajkowy turniej

W turnieju zagrają sześcioosobowe drużyny piłkarskie z roczników 2006 i młodszych. Będą również drużyny dziewczęce. Mogą wystąpić także drużyny z rocznika 1999 lub starsze.  – Szczególne zaproszenie kierujemy do najmłodszych piłkarzy z rocznika 2010 i młodszych – zaprasza Andrzej Kowalczys Tradycyjnie, gośćmi turnieju są piłkarze Lechii Gdańsk. Jesienią gośćmi byli Michał Nalepa, Patryk Lipski i Filip Mladenović. Która z biało-zielonych gwiazd w tym roku odwiedzi „dzikie drużyny”, tego organizatorzy nie zdradzają.

 

Nie tylko piłka

Równolegle do sportowych zmagań odbywać się będą warsztaty dla młodzieży, poświęcone przeciwdziałaniu narkomanii. – Zależy nam, aby oprócz świetnej zabawy, jaką jest gra w piłkę nożną, zaoferować uczestnikom turnieju inne ciekawe propozycje. Nasze hasło „Nie biorę, wybieram piłkę” ma zwrócić uwagę na problem używek. Chcemy przekonać ich, że od takich rzeczy, jak narkotyki, papierosy czy alkohol najlepiej trzymać się z daleka – tłumaczy Andrzej Kowalczys. Będzie okazja, aby porozmawiać z psychologiem oraz pokonać tor przeszkód w specjalnych narkogoglach. Partnerem warsztatów będzie Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.