Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Mikołaj Trzaska, Olo Walicki, Piotr Pawlak i Macio Moretti. Łoskot w nowym składzie powraca

Mikołaj Trzaska, Olo Walicki, Piotr Pawlak i Macio Moretti. Łoskot w nowym składzie powraca

Łoskot

Czterech facetów po przejściach zagra w tym składzie po raz pierwszy. Koncert Łoskotu odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 12 listopada 2017 r.

 

Łoskot to zespół z długą historią. Powstał w Gdańsku w 1993 r. Grają nie to, co zwykle i co należy, ale to, czego nie należy, a ich zdaniem trzeba. Za starzy na konwenanse i zbyt dorośli na bunt. Grają jak potrafią i jak im wychodzi. Grają też dla siebie, żeby im się nie nudziło. Starają się i to bardzo, a najbardziej perkusista, bo jest nowy i z Warszawy.

 

Powrót w wielkim stylu

Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne, ale też poszli na terapię, zbudowali domy i wychowują dzieci.

Powoli zbliżał się czas ponownego spotkania. I stało się. Ich comiesięczne zgrupowania, próby, rozmowy prowadzą do powstania nowego materiału, który przygotowują. Począwszy od pierwszego koncertu w ramach OFF Festivalu, który odbył się 4 sierpnia 2017 r., Łoskot powrócił do regularnego koncertowania.

Nazwa „Łoskot” fanom muzyki kojarzy się przede wszystkim z jednym z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej. Jego działalność to przełom wieków,  a dokładnie lata 1993-2005. To czasy rewolucji, która niczym słona fala znad morza wdzierała się w głąb krajowej sceny muzycznej, zmieniając oblicze jazzu i rocka. Grupa nagrała cztery albumy i zagrała masę szałowych koncertów.

Łoskot:

  • Mikołaj Trzaska – saksofony, klarnet basowy
  • Piotr Pawlak – gitara
  • Olo Walicki – kontrabas
  • Macio Moretti – perkusja

 

Występ zespołu Łoskot

  • 12 listopada 2017 r., niedziela, godz. 19.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Bilety:

  • miejsca na parterze (siedzące) – 50 zł 
  • miejsca na galeriach (siedzące) – 40 zł

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.