Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Międzynarodowe Targi Morskie BaltExpo. Kilkaset firm przedstawi nowoczesne rozwiązania i technologie, oferty pracy i edukacji

Międzynarodowe Targi Morskie BaltExpo. Kilkaset firm przedstawi nowoczesne rozwiązania i technologie, oferty pracy i edukacji

Dyskutujący ludzie

Na trzy dni Gdańsk zmieni się w europejską stolicę gospodarki morskiej. W poniedziałek, 11 września 2017 r. zaczynają się największe w Polsce i doceniane w Europie targi morskie.

 

To już XIX edycja Międzynarodowych Targów Morskich BaltExpo, a pierwsza edycja odbyła się w 1982 roku. Tematyka tegorocznej giełdy skupia się wokół 10 ważnych dla gospodarki morskiej kwestii: przemysłu okrętowego, offshore, infrastruktury portów i przemysłu morskiego, logistyki w transporcie morskim, żeglugi morskiej i przybrzeżnej, żeglugi śródlądowej i gospodarki wodnej, bezpieczeństwa i ochrony portów i żeglugi, ochrony środowiska, edukacji oraz mediów.

 

Targi nowoczesnych rozwiązań

Firmy związane z gospodarką morską, przemysłem okrętowym i innowacyjnymi technologiami zaprezentują swoje najnowsze i najciekawsze osiągnięcia. Ofertę przedstawi ponad 250 firm – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Podczas targów będzie można z bliska przyjrzeć się nowoczesnym technologiom związanym z systemami nawigacyjnymi, napędem okrętowym, systemem sterowania oraz wyposażeniem stoczni i jednostek pływających (w tym design urządzanie wnętrz jachtów luksusowych).

To doskonała okazja, by zapoznać się z nowymi rozwiązaniami i technologiami stosowanymi w przemyśle morskim. Na BaltExpo dyskutuje się także o nowych trendach gospodarczych oraz planach rozwojowych rynku morskiego w Polsce i na całym świecie. W targach morskich w Gdańsku będzie uczestniczyło całe środowisko związane z gospodarką i przemysłem morskim – m.in. przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, klastrów i stowarzyszeń branżowych, instytutów naukowo-badawczych, morskich i rzecznych stoczni, firm zaopatrzeniowych i stoczniowych usług kooperacyjnych, biur projektowych i konstrukcyjnych, banków i kancelarii prawnych, producenci wyposażenia okrętowego, a także reprezentanci portów morskich i rzecznych oraz ośrodków nauki, kształcenia kadr i szkolnictwa morskiego.

 

Złota Kotwica

Podczas targów wręczane są nagrody – Złote Kotwice. W skład kapituły konkursowej wchodzą eksperci gospodarki morskiej, przemysłu okrętowego oraz przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej. Komisja nagradza osoby, produkty i usługi kluczowe z punktu widzenia rozwoju gospodarki morskiej w Polsce i na świecie.

Do tej pory nagrodą zostały wyróżnione m.in. Remontowa Shipbuilding, Gdańska Stocznia „Remontowa” im J. Piłsudskiego S.A. oraz gdyńskie C. Hartwig Gdynia S.A.

 

Spora dawka wiedzy i oferty pracy

Jednak targi to nie tylko promocja firm i innowacyjnych rozwiązań, ale także wydarzenia towarzyszące: konferencje, wykłady, debaty oraz oferty pracy i edukacji w zakresie przemysłu morskiego.

Podczas debaty otwarcia ministrowie i ambasadorowie odpowiedzialni za gospodarkę morską będą dyskutować o międzynarodowych relacjach gospodarczych, narodowych specjalizacjach i o ochronie środowiska naturalnego. Pozostałe wykłady i seminaria dotyczyć będą m.in. bezpieczeństwa portów i żeglugi i szerokiego pojęcia rozwoju przemysłu okrętowego.

Na targach będzie też świetna okazja do przejrzenia ofert rynku pracy w przemyśle okrętowym oraz w licznych gałęziach gospodarki morskiej. Firmy będą prezentowały ponadto propozycje stażu i praktyk, dzięki którym studenci i absolwenci będą mogli podnieść swoje kwalifikacje.

W ramach imprez towarzyszących warto wyróżnić spotkanie networkingowe Nordic & Central Europe Maritime Ties – Business Mixer. Będą w nim uczestniczyć przedstawiciele morskich środowisk biznesowych krajów Europy Północnej i Środkowej. Dyskusje będą prowadzane wokół tematów istniejących i możliwych form współpracy między przedsiębiorcami.

 

XIX Międzynarodowe Targi Morskie BaltExpo

  • poniedziałek-środa, 11-13 września 2017 r., godz. 10.00-17.00
  • Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo
  • ul. Żaglowa 11, Gdańsk
  • wstęp – bezpłatny (wymagana rejestracja na stronie www organizatora)

Zobacz: program BaltExpo 2017

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.