Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Miało być regionalne, ale będzie globalne. Otwarcie biznesowego centrum JUUL Labs w Gdańsku

Miało być regionalne, ale będzie globalne. Otwarcie biznesowego centrum JUUL Labs w Gdańsku

Kompleks biurowy Alchemia. Tu działać będzie Global Business Services Center JUUL Labs

Amerykański koncern JUUL Labs z Doliny Krzemowej zajmuje się produkcją inhalatorów do e-papierosów. W gdańskim centrum znajduje się część administracyjno-finansowa dla Europy Środkowo-Wschodniej i Afryki. Prace w nim znalazło już 50 specjalistów. Działalność centrum biznesowego została uroczyście zainaugurowana 17 września 2019 r.

 

Centrum znajduje się w jednym z budynków zespołu Alchemia.

 

Ważna inwestycja

Amerykańskie centrum to kolejna zagraniczna inwestycja na Pomorzu. – Doceniamy te inwestycje, które sprawiają, że Pomorze jest atrakcyjną lokalizacją dla młodych specjalistów – podkreśla podczas otwarcia centrum biznesowego wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski. W centrum pracę znalazło już 50 osób. – Naszym priorytetem jest zapewnienie rozwoju regionu poprzez utrzymanie utalentowanych ludzi w województwie – dodaje.

 

Otwarcie  Global Business Services Center JUUL Labs w Gdańsku. Fot. mat. pras.

 

Czym zajmują się pracownicy?

JUUL Labs to pochodzący z Doliny Krzemowej w Kalifornii start-up, który w ostatnich latach zdominował amerykański rynek elektronicznych inhalatorów nikotyny. W pierwszej fazie centrum miało wspierać funkcje księgowo-finansowe dla rynków Europy Środkowo-Wschodniej i Afryki. – Tempo naszego rozwoju sprawia jednak, że w obecnej chwili musimy myśleć nie o regionalnym, ale o globalnym centrum wsparcia – mówi Grant Winterton prezes JUUL Labs regionu EMEA. Zatrudnieni w Gdańsku specjaliści będą odpowiedzialni za kompleksowe wsparcie księgowe. Pełny zakres świadczonych w Gdańsku usług jest jeszcze finalizowany. Cała firma zatrudnia ok. 3 tys. osób. W Europie obecna jest już w dwunastu krajach.

 

Wsparcie Invest in Pomerania

Całkowita wartość inwestycji to około 15 mln zł.  W całym procesie lokowania inwestycji amerykanów wspierała inicjatywa Invest in Pomerania. Biznesowe centrum JUUL Labs jest pierwszą tego typu inwestycją w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestorzy lokują się w miejscach, gdzie znajdują przyjazne otoczenie i dobre warunki do rozwoju. Takim miejscem jest właśnie Pomorze.  – Cieszę się z tak płynnej współpracy pomorskich agencji i inwestorów – mówi wicemarszałek Byczkowski.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.