Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e344717f-f437-4103-ba18-ab82ecd3ffc5.jpg Masz znajomych za granicą, którzy szukają ciekawej pracy? Te oferty mogą być dla nich

Masz znajomych za granicą, którzy szukają ciekawej pracy? Te oferty mogą być dla nich

Ludzie różnych zawodów

Największe światowe firmy z branży finansowej, księgowej i komputerowej, mające siedziby na Pomorzu, poszukują pracowników. Jeśli masz znajomych za granicą, którzy szukają pracy, poinformuj ich o ofertach u sprawdzonych pracodawców. Warunkiem zatrudnienia jest dobra znajomość języka angielskiego.

 

Jak Polacy oceniają warunki i jakość życia? Według Diagnozy Społecznej, Pomorze jest najlepszym miejscem do życia, pracy i rozwoju. W Gdyni i Gdańsku żyje się najlepiej w Polsce.

 

Gdzie i jak szukać pracowników za granicą?

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku wspiera pomorskich pracodawców w rekrutacji, szukając dla nich odpowiednich pracowników również za granicą. Kandydatów do pracy w Gdańsku, za pośrednictwem sieci europejskich ofert pracy EURES, świadczącej usługi dla pracodawców, szukają koncerny: State Street Polska, Staples Polska i Thyssenkrupp Group Services Polska.

 

 

 

Polacy wrócą?

Na zlecenie pracodawców z Pomorza i działając w imieniu samorządu województwa pomorskiego, gdański WUP podjął dodatkowe działania na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Poprzez oferty pracy w tamtejszej prasie polonijnej zachęca Polaków czasowo przebywających na Wyspach do skorzystania z ofert pomorskich pracodawców.

 

Wymagania i pomoc pracodawców

Jednym z podstawowych wymagań pracodawców jest dobra znajomość języka angielskiego. Kandydatom, którzy pomyślnie przejdą rekrutację, firmy zapewniają przygotowanie do wykonywania pracy w formie szkoleń uzupełniających kwalifikacje zawodowe.

 

Zobacz oferty pracy agencji EURES

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.