Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Masz w domu kominek albo piec? Przyjdź i dowiedz się, jak prawidłowo w nim palić. Pomorski Piknik Energetyczny w Gdyni

Masz w domu kominek albo piec? Przyjdź i dowiedz się, jak prawidłowo w nim palić. Pomorski Piknik Energetyczny w Gdyni

Pomorskie Dni Energii 2017

Na najmłodszych czekać będą ekologiczne gry i konkursy z nagrodami, a starsi dowiedzą się jak walczyć ze smogiem i ekologicznie ogrzewać domy. Przyjadą również foodtrucki, a w parku powstanie strefa relaksu.

 

Pierwszy Pomorski Piknik Energetyczny odbędzie się 11 i 12 czerwca 2018 r.  w Parku Rady Europy w Gdyni. Wydarzenie jest organizowany w ramach 8. Pomorskich Dni Energii.

 

Dwa dni atrakcji

Podczas Pikniku Energetycznego, w niedziele i poniedziałek, będzie można łączyć zabawę z nauką. Dzięki edukacyjnym grom i konkursom z nagrodami, złaknieni wiedzy w przystępny sposób dowiedzą się o najnowszych rozwiązaniach pomagających w walce ze smogiem. W Akademii Ciepłolubnych będą wykłady i filmy o odnawialnych źródłach energii.  Branżowi wystawcy zaprezentują najnowsze urządzenia. Wszystko będzie można dotknąć i obejrzeć, a także zadawać pytania. Będą również zajęcia praktyczne między innymi o tym, jak prawidłowo palić w domowych kominkach i jak dawać różnym rzeczom drugie życie. Na głodnych czekać będzie pyszne jedzenie z foodtrucków, a zmęczeni będą mogli odpocząć w kąciku bookcrossingu i w strefie relaksu.   

 

A dla fachowców konferencja

Piknik energetyczny to nie tylko atrakcje dla dzieci czy młodzieży. Coś dla siebie znajdą również eksperci, przedsiębiorcy czy samorządowcy. W poniedziałek,  11 czerwca 2018 r.  wszyscy spotkają się na konferencji poświęconej ochronie powietrza i odnawialnym źródłom energii. Podczas dyskusji zaprezentowany zostanie Krajowy Program Czyste Powietrze, którego celem jest likwidacja starych źródeł ciepła. Eksperci zaprezentują również rozwiązania termomodernizacyjne domów jednorodzinnych. Doradcy energetyczni pomogą wyszukać potencjalne źródła finansowania ekologicznych inwestycji. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest uprzednia rezerwacja. Szczegółowe informacje i program konferencji zobacz tu.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.