Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Masz pomysł na działanie kulturalne na gdańskich Siedlcach? Weź udział w konkursie programu Otwarty IKM

Masz pomysł na działanie kulturalne na gdańskich Siedlcach? Weź udział w konkursie programu Otwarty IKM

Uczestnicy warsztatów przy stole

Mieszkasz lub działasz na Siedlcach? Znasz kogoś, kogo warto zachęcić do rozwinięcia pomysłów schowanych w szufladzie? Projekt Otwarty IKM to okazja do zrealizowania działań kulturalnych dla mieszkańców tej dzielnicy. W konkursie wyłonionych zostanie od trzech do siedmiu inicjatyw, które mogą otrzymać do 4 tys. zł dofinansowania. Wnioski należy składać do 15 lipca w siedzibie IKM.

 

Program „Otwarty IKM” otwiera się na gdańskie Siedlce dzięki dofinansowaniu z środków Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019 oraz wsparciu Instytutu Kultury Miejskiej.

 

Do kogo skierowany program?

IKM zaprasza organizacje pozarządowe, instytucje kultury, instytucje oświatowe z siedzibą na Siedlcach, a także grupy nieformalne zrzeszające osoby fizyczne (minimum trzy osoby, w tym min. jedna osoba powinna być mieszkańcem/mieszkanką dzielnicy). Konkurs przeznaczony jest także dla aktywistów, edukatorów, animatorów kultury i wszystkich osób, które chcą zrealizować działanie kulturalne w dzielnicy.

– Program skierowany jest do autorów, którzy chcą zrealizować nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę, ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej – mówi Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej. Ważne jest, aby osoba zgłaszająca pomysł mieszkała na Siedlcach lub realizowała projekt w partnerstwie z osobą, grupą nieformalną, organizacją pozarządową lub instytucją działającą w dzielnicy – dodaje Buczek.

Jeśli autor/autorka projektu/inicjatywy nie jest mieszkańcem/mieszkanką dzielnicy Siedlce powinna posiadać partnera mieszkającego na terenie tej dzielnicy, a do wniosku konkursowego, dołączyć list od partnera potwierdzający współpracę przy realizacji zgłoszonego projektu/inicjatywy.

 

Niezbędne dokumenty

Wniosek, regulamin oraz wykaz kosztów kwalifikowanych dostępne są na stronie Otwarty IKM www.otwarty.ikm.gda.pl/aplikuj. Wypełnione formularze należy składać w formie papierowej do 15 lipca do godz. 16.00 w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. Jedna osoba może zgłosić jeden wniosek. Maksymalne dofinansowanie jednego projektu to 4 tys. zł. Otrzyma od trzech do siedmiu zgłoszonych inicjatyw. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej programu Otwarty do 22 lipca. Czas realizacji wybranych inicjatyw/projektów będzie przypadać od 9 września do 25 października 2019 r.

Konsultacje dla chętnych prowadzone będą od 8 do 15 lipca w godz. 11.00-15.00 pod numerem telefonu 798 377 354 i e-mailem: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.