Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Marzec na obcasach. Od przygotowania idealnego CV po profesjonalny makijaż biznesowy

Marzec na obcasach. Od przygotowania idealnego CV po profesjonalny makijaż biznesowy

Fot. ©Depositphotos/pressmaster

Jak przekonać do siebie pracodawcę podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak założyć i prowadzić własną firmę, jak zachować równowagę między życiem osobistym i zawodowym, a nawet jak zrobić makijaż biznesowy – to tematy spotkań Marca na obcasach, cyklu skierowanego do pań planujących zmianę zawodu, czy stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. W Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku przez cały miesiąc trwać będą bezpłatne wykłady i warsztaty.

 

Dla kogo?

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, które działa przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy  w Gdańsku, z myślą o kobietach, które potrzebują inspiracji do działania, chcą odkryć uśpiony potencjał i odzyskać wiarę w swoje możliwości, organizuje już po raz czwarty Marzec na obcasach.

Dla pań przygotowano wiele atrakcyjnych i bezpłatnych warsztatów rozwojowych oraz spotkań z ekspertami. Tematy dotyczą zarówno sfery osobistej, jak i zawodowej.

Wśród zarejestrowanych osób bezrobotnych jest więcej pań. Z roku na rok ich sytuacja się poprawia, ale nadal warto do tej grupy kierować specjalne wsparcie.

– Kobiety znajdują się w szczególnej sytuacji na rynku pracy – mówi Iwona Piotrowska, doradca zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku. – Niewiele ofert z elastycznym czasem pracy, niewystarczający system opieki przedszkolnej czy konieczność opieki nad osobami zależnymi powodują, że kobietom trudniej odnaleźć się na tym rynku. By na  potrzeby kobiet związane z odnalezieniem się na rynku pracy odpowiedzieć, organizujemy właśnie Marzec na obcasach – dodaje Iwona Piotrowska.

 

Czego można się dowiedzieć na spotkaniach?

Tegoroczny Marzec na obcasach to czwarta edycja wydarzenia. Rokrocznie w spotkaniach bierze udział ok. 200 pań.

– Są to kobiety w różnym wieku, w różnej sytuacji zawodowej – mówi Klaudia Zagórowicz, doradca zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku. – Tematyka warsztatów i spotkań jest na tyle szeroka, że każda z pań znajdzie dla siebie zajęcia, które odpowiadają jej potrzebom. W Gdańsku mamy Marzec na obcasach, jednocześnie w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku odbywa się Tydzień kobiet aktywnych.

Czego można się dowiedzieć na spotkaniach? Na przykład mowa jest o budowaniu marki osobistej na wszystkich etapach poszukiwania pracy, począwszy od przygotowania dokumentów aplikacyjnych, po osobisty kontakt z pracodawcą. Są warsztaty „Poczuj sens, bądź kobietą świadomą” oraz trening nazywania i rozpoznawania emocji pozytywnych i negatywnych.

– Właściwie wszystkie warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem uczestniczek – dodaje Klaudia Zagórowicz. – Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku i Słupsku w ciągu roku oferują różnego rodzaju bezpłatne spotkania dla osób poszukujących pracy, rozważających założenie własnej firmy, zdecydowanych na zmiany w swoim życiu zawodowym. Bardzo pomocne może także okazać się skorzystanie z indywidualnego planu doradczego.

 

Zapisy

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona, więc trzeba się wcześniej zapisać. Wszystkie zajęcia odbywają się będą w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku, ul. Żabi Kruk 16 (parter).
Na poszczególne warsztaty i spotkania można się zapisać telefonicznie pod numerem tel.: 58 32 37 230, bądź osobiście w siedzibie Centrum.

 

Z pełną ofertę warsztatów można zapoznać się na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku w zakładce poradnictwo zawodowe lub na FB:

 

Marzec na obcasach

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.