Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Marszałek Struk: „Dar z serca i nie na pokaz”. Żywność i środki czystości dla pomorskich szpitali

Marszałek Struk: „Dar z serca i nie na pokaz”. Żywność i środki czystości dla pomorskich szpitali

Ani Kolleshi / unsplash.com

Służba zdrowia w całym kraju otrzymuje wsparcie od różnych firm. Nie inaczej jest na Pomorzu. Kolejną firmą, która wspiera szpitale jest Carrefour Polska. Przekaże szpitalom między innymi środki czystości.

 

Pomoc zostanie skierowana do dwóch szpitali.

 

Pomoc dla szpitali

Lekarze, pielęgniarki czy technicy w czasie epidemii bardzo często pracują kilkanaście godzin na dobę, nie wychodząc niemalże ze szpitala. Wsparcie Carrefour Polska skierowane będzie właśnie dla nich. – Mamy nadzieję, że dostarczając personelowi szpitali potrzebne artykuły żywnościowe, napoje czy środki czystości uda nam się wesprzeć tych, którzy codziennie ratując życie i zdrowie mieszkańców województwa pomorskiego podejmują nadludzki wysiłek – mówi Justyna Orzeł, wiceprezes Carrefour Polska. Pomoc zostanie przekazana Pomorskiemu Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy oraz 7. Szpitalowi Marynarki Wojennej.

 

Dar z serca

W czasie epidemii koronawirusa szpitale muszą mieć nie tylko sprzęt medyczny jak np. respiratory czy środki ochrony osobistej. Potrzeby są ogromne. Dlatego wsparcie przekazane przez sieć handlową jest szczególnie cenne. – W imieniu samorządu województwa proszę przyjąć serdeczne podziękowania za okazane wsparcie i nieocenioną pomoc – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Chciałbym tu przytoczyć słowa Kazimierza Kozickiego: „Człowiek jest tyle wart, ile warte jest to co robi dla innych. Szczerze, z serca i nie na pokaz” – dodaje wzruszony.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.