Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Marszałek Mieczysław Struk jest zdrowy. Opuścił szpital i przebywa w domu

Marszałek Mieczysław Struk jest zdrowy. Opuścił szpital i przebywa w domu

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk

Po 11 dniach pobytu w szpitalu i dwukrotnym badaniu potwierdzonym wynikiem negatywnym marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk w środę, 8 kwietnia opuścił szpital.

 

Zgodnie z zaleceniami lekarzy najbliższe dni spędzi w domu.

 

Marszałek czuje się dobrze

– Dzisiaj już piszę do Was z domu, gdzie mogłem powrócić po kolejnym badaniu, które wyszło negatywnie oraz przede wszystkim dzięki profesjonalnej opiece personelu Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej – napisał marszałek Struk na profilu na Facebooku.

Mieczysław Struk w szpitalu przebywał od 29 marca. Przez cały ten czas pozostawał w kontakcie z pozostałymi członkami Zarządu Województwa i pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego czynnie uczestnicząc w działaniach urzędu. Obecnie marszałek jest zdrowy, czuje się dobrze, ale zgodnie z zaleceniami lekarzy najbliższe dni spędzi w domu. Oczywiście nadal będzie aktywnie włączał się w działania UMWP.

 

Sytuacja w urzędzie

Kwarantanną objętych jest 70 pracowników UMWP. Liczba zakażonych koronawirusem pracowników UMWP to siedem osób. – Wciąż czekamy na spływające wyniki wymazów pobranych od pracowników urzędu objętych kwarantanną. Dotychczasowe wyniki badań: 4 testy z wynikiem pozytywnym, 44 testy z wynikiem negatywnym – wyjaśnia rzecznik prasowy Michał Piotrowski.

Kwarantanna nie ma wpływu na płynność funkcjonowania urzędu marszałkowskiego. Pracownicy UMWP pozostający na kwarantannie pracują m.in. nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla pomorskich szpitali oraz dla przedsiębiorców.

Przypominamy, że 80 proc. pracowników od dwóch tygodni pracuje w trybie zdalnym. Łącznie we wszystkich budynkach UMWP pracuje obecnie mniej niż 50 osób, których osobista obecność jest konieczna do utrzymania płynności pracy urzędu (m.in. obieg dokumentów i korespondencji). Wszyscy pracownicy przebywający w pracy są wyposażeni w rękawiczki i maseczki oraz w płyn dezynfekujący. Na stanowiskach pracy zachowane są wszystkie wytyczne GIS (odległość od innych osób, kontakt nie więcej niż 2 osób, dezynfekcja klamek, drzwi, łazienek co 2 godziny itd.).

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.