Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/c0101476-3906-4427-90cc-27db832ca6a7.jpg Marcin Stanisław Wilga („Borsuk”) – Bliżej Natury. Co w trawie piszczy?

Marcin Stanisław Wilga („Borsuk”) – Bliżej Natury. Co w trawie piszczy?

Fot. Marta Polak

Popularyzator ekologii, obrońca przyrody, autor książek o tematyce sozologicznej.

Absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Były strażnik ochrony przyrody. Autor i współautor ponad 450 artykułów o tematyce przyrodniczej, głównie dotyczących ekologii i ochrony grzybów makroskopijnych Pomorza Gdańskiego, a także kilku książek poświęconych przyrodzie okolic Gdańska. Obecnie emeryt. Instruktor ochrony przyrody z ramienia Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Członek proekologicznej fundacji Fidelis Siluas.

Pierwszy tom książki „Bliżej Natury. Co w trawie piszczy?” to wybór felietonów o tematyce kulturalno-przyrodniczej, sozologicznej, eko-społecznej z wątkami artystycznymi i odwołaniem się do kultury antycznej. Zamieszczone felietony mają charakter edukacyjny, poznawczy. Dotyczą okolicznej natury, w szczególności Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pokazują bogactwo i piękno pomorskiej przyrody oraz pojawiający się brak właściwej jej ochrony. Walorem książki są bogate ilustracje, między innymi autorskie zdjęcia fotograficzne.

Łąka

Do pobrania: „Podróż do krainy zachwytu”

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.